Hlavní navigace

UPC se dostalo ze ztráty. Za loňský rok hlásí zisk 164 milionů

Jan Beránek

Zase do černých čísel se vrátil největší tuzemský kabelový operátor. Největší část příjmů zajistilo internetové připojení a hlasové služby.

Loni touto dobou hlásilo UPC ztrátu ve výši 84 milionů korun. Letos už si může šéf firmy Franz-Willem de Kloet myslet na manažerské prémie. I přes šestiprocentní pokles tržeb dostal společnost do 164milionového zisku při čtyřmiliardových tržbách.

Podle de Kloeta je stěžejní návrat do ziskových čísel. „Díky vylepšené televizní službě s videotékou My Prime a výměně starších koncových zařízení za nová předpokládáme pro UPC i nadále pozitivní vývoj,“ dodal.

Content 2017 Tip Kytary

S Kloetem přišly do UPC nové služby. Kromě My Prime spustila firma i mobilní službu Horizon, která už získala 160 tisíc zákazníků, a během jara připravila i rozjezd wi-fi sítě Wifree. Firma pokračovala i v dalším pokrývání území. Od začátku roku si může její služby objednat dalších 47 tisíc lidí. Celkem už je tak v dosahu více než 1,3 milionu tuzemských domácností. 

Služby UPC dnes využívá 597 tisíc domácností. Největší část příjmů pochází z internetu a hlasových služeb. Tržby v této oblasti dosáhly 2,24 miliardy korun a tvořily tak 56 procent příjmů společnosti. To je o dva procentní body více, než před rokem. 

Našli jste v článku chybu?
6. 8. 2015 11:30
Karel (neregistrovaný)

A pointa? Zisk = černá čísla Ztráta = červená čísla

7. 8. 2015 8:05

Oni samostatne tarify samozrejme umi. Nejnizsi internet (5 resp. 10 Mbit/s) za 278 i s modemem, televizi (50 programu) taktez za 278 (obe ceny lze snizit zakoupenim prijimacich zarizeni). V balicku to same za 499 (z toho 140 Kc cena za pronajem zarizeni). Ani tak to neni zrovna vyhodna cena za tech par sluzeb.