Hlavní navigace

UPC začala vedle kabelové televize nabízet velkoobchodní IPTV pro menší operátory

28. 6. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ DOKUMENT – Nabídka obsahuje 32 programů, které jsou dostupné uživatelům připojeným na koaxiální kabely obchodních partnerů UPC

Nejen analogovou a digitální kabelovou televizi, ale i konkurenční technologii IPTV nabízí svým obchodním partnerům největší tuzemská kabelová společnost UPC Česká republika. Služba UPC business je pouze velkoobchodní a je určena partnerům UPC, kteří přeprodávají její internetové připojení na svých lokálních sítích. „Služba umožňuje skrze standardní telekomunikační IP protokol doručovat televizní signál UPC do sítí lokálních providerů,” píše UPC na svém webu.

K TÉMATU: UPC testuje příjem kabelové televize přes aplikaci v chytrých televizorech Panasonic

“Díky WS IPTV je možné šířit pozemní cestou televizní signál systémem PAL. Služba nyní obsahuje nabídku 32 programů, které jsou dostupné uživatelům připojeným na koaxiální rozvody. Systém je postaven na vlastním řešení UPC, které je zabezpečeno všemi uznávanými způsoby šifrování a doprovázeno kontrolou adres a určením identity. Řešení splňuje základní předpoklad, kterým je bezpečná dodávka obsahu se zamezením neoprávněného úniku, změn a kopírování,” dodává kabelový operátor.

ROZHOVOR: Petr Jílek z UPC: IPTV je kvalitativně horší než kabel

KL22 hlasovani

UPC si pochvaluje vysokou dostupnost svojí IPTV, kterou může předat na všech POP bodech své optické sítě. Garantuje vlastní správu sítě a doručovaného obsahu i dohled nad kvalitou vysílání. “Služba bude nadále rozšiřována o další programy,” slibuje firma. UPC přitom doposud IPTV považovala za konkurenční technologii, které se vyhýbala. Mluvčí společnosti Juraj Gerbery na dotaz serveru DigiZone.cz.odmítnul poskytování této služby komentovat.

UPC IPTV by potucek793

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.