Hlavní navigace

UPC začne s digitalizací do několika dnů až týdnů

23. 4. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
23. 4. 2007

Kabelový a satelitní operátor UPC se odhodlal k zavedení digitálního vysílání do vlastní kabelové sítě. UPC provozuje kabelové vysílání už dnes, ale to zatím probíhá pouze v síti odkoupeného operátora Karneval. Dneska v Karnevalu připojujeme 700 až 800 nových zákazníků týdně na digitální kabelové vysílání, uvedl dnes generální ředitel UPC Václav Bartoň na konferenci České asociace kompetitivních komunikací v pražském hotelu Diplomat. Plánujeme rozšíření tohoto oblíbeného produktu (DVB-C, pozn. autora) i do sítí UPC. O tom bychom vás velice rádi informovali prostřednictvím tiskové zprávy předpokládám v několika dnech, nejvýše týdnech, ale určitě ne měsících, řekl Bartoň.

UPC po letech analogového vysílání plánuje velkou digitální ofenzívu. Předpokládám, že analog během tří čtyř let odumře, budoucnost kabelové televize je v digitálním vysílání, prohlásil generální ředitel UPC a dodal: V těchto dvou firmách (Karneval a UPC, pozn. autora) vidím potenciál na to, abychom uměli připojovat kolem 1500 až 2000 zákazníků týdně na DVB-C. Samozřejmě do takového provozního režimu v uvedených objemech se dostaneme přes léto, protože léto je velice těžká sezóna na prodej. Velkou kampaň proto připravujeme na podzim.

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.