Hlavní navigace

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže zastavil správní řízení s ministerstvem informatiky

13. 12. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Martin Pecina svými rozhodnutími ze dne 8. prosince 2006 zamítl rozklady společnosti GTS Novera ve věci veřejných zakázek ministerstva informatiky (MIČR). Potvrdily se tak závěry předchozích prvostupňových rozhodnutí ÚOHS, které konstatovaly, že uvedený zadavatel postupoval při zadávání zakázek na „připojení knihoven k Internetu“ a „přenosové služby sloužící k propojení lokálních sítí veřejné správy v ČR“ v souladu se zákonem o veřejných…

Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Martin Pecina svými rozhodnutími ze dne 8. prosince 2006 zamítl rozklady společnosti GTS Novera ve věci veřejných zakázek ministerstva informatiky (MIČR).

Potvrdily se tak závěry předchozích prvostupňových rozhodnutí ÚOHS, které konstatovaly, že uvedený zadavatel postupoval při zadávání zakázek na „připojení knihoven k Internetu“ a „přenosové služby sloužící k propojení lokálních sítí veřejné správy v ČR“ v souladu se zákonem o veřejných zakázkách.

Společnost GTS Novera ve svých rozkladech uvedla, že měla zájem o získání zakázek. Z důvodů, které měly spočívat v omezujících a znevýhodňujících podmínkách plnění, však nemohla podat nabídky. Zadavatel měl dle názoru GTS Novera omezit možnost podat nabídky, když stanovil příliš krátkou dobu plnění zakázky.

K tomu ÚOHS konstatoval, že předmět veřejné zakázky včetně požadovaného množství a s ním související doba plnění, je určován potřebou zadavatele, nikoliv individuálními potřebami jednotlivých dodavatelů.

ÚOHS nezjistil skutečnost, která by společnosti GTS Novera bránila podat nabídky. Fakt, že zadávací řízení nebyla pro všechny firmy „rentabilní“, není důvodem k jejich zrušení. U obou veřejných zakázek zadavatel obdržel dvě nabídky. V obou případech byla jako nejvýhodnější vyhodnocena Telefónica O2 Czech Republic.

Podle ÚOHS společnost GTS Novera v podaných rozkladech neuvedla žádné nové skutečnosti, pouze doplnila a rozvedla argumenty, se kterými se ÚOHS vypořádal již v předchozích prvostupňových řízeních. (ÚOHS)

ebf - partner 1

GTS Novera ale s rozhodnutím nesouhlasí.

Rozhodně nesdílíme názor úřadu, že výběrová řízení byla v pořádku. Předmět plnění zakázek byl sice vymezen pro všechny uchazeče stejně, ale z ekonomického pohledu fakticky vyřazoval naprostou většinu z nich. A to je disrkiminující. Proto vítáme rozhodnutí současného ministerstva informatiky, které chce celý tendr vypsat znovu podle nových podmínek a dle nového zákona o elektronických komunikacích, říká Pavel Kaidl, tiskový mluvčí společnosti.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Internetové novinařině se věnuje od roku 2005, kdy začal jako redaktor pracovat pro vydavatelství Internet Info.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).