Hlavní navigace

Prezident podepsal zákon — úřední weby budou bezbariérové

3. 3. 2006
Doba čtení: do minuty

Sdílet

Prezident republiky včera podepsal novelu zákona o informačních systémech veřejné správy, kterou Parlament projednával už od prosince 2004. Součástí novely je kromě jiného také odstavec, který orgánům veřejné správy nařizuje zpřístupnit informace na webu bezbariérovým způsobem. Upravit současné weby veřejné správy tak, aby zákonu vyhovovaly, nebude snadné, proto zákon počítá s účinností tohoto nařízení až od 1. ledna 2008, říká Petra Větrovská, konzultantka Dobrého webu, která zpracovávala…

Prezident republiky včera podepsal novelu zákona o informačních systémech veřejné správy, kterou Parlament projednával už od prosince 2004. Součástí novely je kromě jiného také odstavec, který orgánům veřejné správy nařizuje zpřístupnit informace na webu bezbariérovým způsobem. Upravit současné weby veřejné správy tak, aby zákonu vyhovovaly, nebude snadné, proto zákon počítá s účinností tohoto nařízení až od 1. ledna 2008, říká Petra Větrovská, konzultantka Dobrého webu, která zpracovávala studii Přístupnost webů institucí státní správy, a dodává Prováděcí předpis, který stanoví pravidla přístupného webu, je vpodstatě už připravený a čeká se jen na okamžik, kdy z něj MIČR vytvoří závaznou vyhlášku. (Dobrý web)

Autor článku

Autor se zabývá výkonovým marketingem na internetu. Pracoval pro Advertures, Dobrý web a Outrider. Martin byl dříve redaktorem Lupy a dalších periodik o IT.