Hlavní navigace

Americký T-Mobile stahuje z prodejen přístroje BlackBerry

26. 9. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Bude je sice nadále vystavovat, ale už nebude na prodejnách držet jejich zásoby, protože to se prý nevyplatí.

Americká odnož T-Mobilu nebude ve svých prodejnách nadále skladovat mobily BlackBerry, přinesl zprávu Reuters, kterému to sdělil Dave Carey, výkonný viceprezident T-Mobilu USA pro korporátní služby. T-Mobile je mezi mobilními operátory v USA čtyřkou.

Prohlášení přichází několik dnů poté, co BlackBerry samo oznámilo, že ustupuje od snahy oslovovat spotřebitele a zaměří se již výhradně jen na zákazníky korporátní. K tomu dodává zpravodajský web BGR, že někteří odborníci na mobilní odvětví volali po takovém rozhodnutí již léta.

T-Mobile však na prodejnách ponechá ukázkové kousky, upřesňuje Dave Carey; jen ve své malobchodní síti nebude držet jejich skladové zásoby, protože to je pro něj „neefektivní“. Zájemce o BlackBerry si bude moci na prodejně přístroj nadále prohlédnout, ale nepůjde jej na místě koupit, pouze objednat.

MMF24

Ztrátové BlackBerry nyní bojuje o samo přežití a doufá v převzetí kanadským pojišťovnickým a investičním holdingem Fairfax Financial.

Od českého T‑Mobilu se nám podařilo dodatečně zjistit, že modelů s novým OS BlackBerry 10 prodali „stovky“. „Své příznivce tedy má,“ dodali k tomu.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).