Hlavní navigace

USA posunuly termín vypínání analogu o čtyři měsíce, na 12. června

28. 1. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

28. 1. 2009

Americký Senát odhlasoval posunutí termínu úplného vypnutí zemského analogového televizního vysílání ve Spojených státech o čtyři měsíce. Původně se měla analogová televize v USA odmlčet letošního 17. února, novým termínem je 12. červen. Podle serveru Engadgethd není vyloučeno, že se s datem vypínání analogu ještě bude hýbat.

K TÉMATU: Barack Obama žádá Kongres USA o posunutí termínu vypnutí analogu

ICTZ_2022_EARLY

Senátoři změnou termínu vyhověli žádosti nového amerického prezidenta Baracka Obamy, který poukázal na nebezpečí, že nezanedbatelný počet diváků, zejména hispánské menšiny, si nestačí pořídit digitální přijímač a přijde o televizní signál. Právě pro tyto skupiny obyvatel je televize často jediným informačním prostředkem a spojením se světem.

Miliony Američanů stále čekají na kupony v hodnotě 40 dolarů, které jednotlivé státy unie vydávají na podporu koupě set-top-boxů. Původním kuponům totiž vypršela platnost a Kongres nyní čeká na schválení státní dotace na tisk nových. Podle průzkumů několika nezávislých agentur by vypnutím analogu v původním únorovém termínu přišlo o možnost sledovat televizi až sedm procent amerických domácností, což představuje 7,8 procenta všech domácností v USA.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.