Hlavní navigace

USA posunuly termín vypínání analogu o čtyři měsíce, na 12. června

28. 1. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

28. 1. 2009

Americký Senát odhlasoval posunutí termínu úplného vypnutí zemského analogového televizního vysílání ve Spojených státech o čtyři měsíce. Původně se měla analogová televize v USA odmlčet letošního 17. února, novým termínem je 12. červen. Podle serveru Engadgethd není vyloučeno, že se s datem vypínání analogu ještě bude hýbat.

K TÉMATU: Barack Obama žádá Kongres USA o posunutí termínu vypnutí analogu

Tip Root školení

Senátoři změnou termínu vyhověli žádosti nového amerického prezidenta Baracka Obamy, který poukázal na nebezpečí, že nezanedbatelný počet diváků, zejména hispánské menšiny, si nestačí pořídit digitální přijímač a přijde o televizní signál. Právě pro tyto skupiny obyvatel je televize často jediným informačním prostředkem a spojením se světem.

Miliony Američanů stále čekají na kupony v hodnotě 40 dolarů, které jednotlivé státy unie vydávají na podporu koupě set-top-boxů. Původním kuponům totiž vypršela platnost a Kongres nyní čeká na schválení státní dotace na tisk nových. Podle průzkumů několika nezávislých agentur by vypnutím analogu v původním únorovém termínu přišlo o možnost sledovat televizi až sedm procent amerických domácností, což představuje 7,8 procenta všech domácností v USA.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.