Hlavní navigace

Usáma bin Ládin byl zabit, hlásí zpravodajské televize z celého světa

2. 5. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
2. 5. 2011

UVNITŘ VIDEO Událostí číslo 1 se dnes pro všechny zpravodajské televize po celém světě stala smrt nejhledanějšího teroristy Usámy bin Ládina, kterého Američané obviňují ze smrti tisíců dětí, žen a mužů. Ládinovu smrt ohlásil v mimořádném projevu prezident USA Barack Obama. Zpráva se okamžitě dostala na první místo ve zpravodajství na stanicích BBC World News, CNN, Al Džazíra, Euronews, Russia Today a řadě dalších.

MMF24

ČTĚTE TAKÉ: Na návštěvě u… vysílání ČT 24 ze summitu Obama – Medveděv

Vůdce teroristického hnutí Al-Kajda zabili Američané při pozemní akci v Pakistánu. Stalo se tak téměř přesně deset let po tom, co Ládin zorganizoval útok na New York a Washigton. Stále v živé paměti lidí je pak zničení World Trade Center z 11. září 2001. Obama označil zabití Ladina za dosavadní největší úspěch amerického lidu v boji proti Al-Kajdě. Všechny zpravodajské stanice věnují události mimořádný prostor. Často je k vidění opakující se projev prezidenta Obamy, oslavy ve Washingtonu a reakce politických špiček z celého světa.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).