Hlavní navigace

Ústecko bez ADSL (+ vyjádření)

Jiří Macich ml.

V neděli před polednem na Ústecku a Teplicku nastal výpadek ADSL služeb od Českého Telecomu (nově Telefónica O2). Krátce po 14. hodině se lze již připojit. Aktualizováno 10. července v 21:38: Ani skoro po dvou dnech se nám nepodařilo od Telefónicy O2 (Českého Telecomu) získat k výpadku žádné oficiální stanovisko, ani podrobnější informace o jeho příčinách. Pracovnice infolinky nám však potvrdila, že nešlo o plánovaný výpadek, ale o poruchu, která zasáhla značnou část severu České republiky.…

V neděli před polednem na Ústecku a Teplicku nastal výpadek ADSL služeb od Českého Telecomu (nově Telefónica O2). Krátce po 14. hodině se lze již připojit.

Content 2017 - tip Footshop

Aktualizováno 10. července v 21:38: Ani skoro po dvou dnech se nám nepodařilo od Telefónicy O2 (Českého Telecomu) získat k výpadku žádné oficiální stanovisko, ani podrobnější informace o jeho příčinách. Pracovnice infolinky nám však potvrdila, že nešlo o plánovaný výpadek, ale o poruchu, která zasáhla značnou část severu České republiky. Průměrná přenosová rychlost je po výpadku stejná jako před ním, což jen potvzruje, že se nejednalo o upgrade infrastruktury.

Aktualizováno 11. července v 16:24: Konečně se nám od operátora dostalo oficiálního vyjádření: Porucha obsluzneho HW byla zpusobena softwarovou chybou – byl proveden okamzity zasah technika na miste, vypadek trval 71 minut, od 12:27 do 13:38. Odstraneni vypadku probehlo v kratke dobe. Odstraneni SW chyby ve spolupraci s dodavatelem je jiz v behu, dodavatel zarucil, ze vypadky se nebudou opakovat..

Našli jste v článku chybu?
10. 7. 2006 17:29
Ujišťuji Vás, že žádný pragocentrista určitě nejsem, ale tento výpadek jsem pocítil na vlastní kůži (jsem kousek od Teplic), tak proto o něm vím. Český Telecom se výpadky zrovna nechlubí. Doposud nám na naše dotazy ohledně tohoto výpadku neodpověděl, takže ... škoda slov. Každopádně uvítáme jakoukoliv čtenářskou informaci o větším výpadku a budeme se jí věnovat, jako kdyby byla třeba zrovna v té Praze :-)
12. 7. 2006 17:05
Petr (neregistrovaný)
od sobotního večera až dosud se neustále rozpadá spojení DSL, v nepravidelných intervalech a na nepředvídatelnou dobu (od vteřin po hodiny). "Telefónica O2 Czech Republic, a.s." na opakované hlášení poruchy zvysoka dlabe.