Hlavní navigace

Uvažujeme o vlastním multiplexu DVB-T2, prozradil šéf Novy Jan Andruško

5. 2. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Nova se nechce vzdát myšlenky na vlastní vysílací síť. Po přechodu na digitální vysílání totiž přišla o kontrolu kmitočtů, na kterých vysílá. Částečně se už “spravila” na multiplexu 4.

O vlastním multiplexu, který by vysílal ve standardu DVB-T2, tedy druhé generaci zemské digitální televize, uvažuje televize Nova. Týdeníku Marketing & Media to řekl její generální ředitel Jan Andruško. “My jsme se vždycky potenciálně zajímali o vlastní multiplex. Na poli DVB-T není již tolik možností, v oblasti DVB-T2 si myslím, že je otevřená diskuse a strategicky je to něco, o čem přemýšlíme,” uvedl.

K TÉMATU: Šéf Novy Jan Andruško: Multiplex 4 nesmí bez našeho souhlasu změnit vlastníka

Andruško už minulý týden v rozhovoru pro Hospodářské noviny prozradil, že Nova má smluvně podchyceno, že se bez jejího souhlasu nesmí změnit vlastnická struktura ostravské společnosti Digital Broadcasting, která provozuje celoplošný multiplex 4. V něm Nova šíří už tři programy (Nova HD, Fanda, Smíchov) a koncem měsíce přidá čtvrtý (Telka). Andruško řekl, že se televize pojistila pro případ, že by multiplex převzala některá z konkurenčních mediálních skupin.

Cloud23

ČTĚTE TAKÉ: Převezme Nova multiplex 4? Televize to nekomentuje, Radim Pařízek popírá

Vlastní multiplex má v tuzemsku zatím jen veřejnoprávní Česká televize. Metropolitní síť DVB-T provozuje i majitel placených kanálů CS Film a CS Mini Leoš Pohl. V jeho pražské Regionální síti 4 bude vysílat i nový dokumentární kanál Kino Svět, který Pohl spustí během února.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).