Hlavní navigace

Už příští týden: Video Internet Forum 2013 o povodních, bulváru a placeném VOD

11. 6. 2013
Doba čtení: 4 minuty

Sdílet

DigiZone.cz pořádá v úterý 18. června třetí ročník odborné konference Video Internet Forum zaměřené na využívání videa na internetu a propojování televizí a webů

Kulaté stoly DigiZone.cz pokračují pod značkou VIF

Rok se sešel s rokem a na dveře klepe už třetí ročník Video Internet Fora (VIF), odborné konference, která před časem nahradila populární kulaté stoly DigiZone.cz o televizní digitalizaci. Letos se VIF zaměří na hodně aktuální témata: nástup tematických placených služeb Video on Demand, videozpravodajství na internetu v souvislosti s nedávnými povodněmi a využívání videí na bulvárních webech. Ke každému tématu jsme sehnali exkluzivní hosty, s nimiž se můžete setkat jen na této konferenci. A jak je už na konferencích DigiZone.cz obvyklé, všech prezentujících se budou moci na cokoli zeptat i účastníci této akce.

VIF 2013 proběhne už příští úterý 18. června 2013 od 13 hodin ve Francouzském institutu v Praze (Štěpánská 644/35, Praha 1). Stejně jako u loňského ročníku půjde o půldenní akci rozdělenou do tří tematických bloků. Na úvod každého bloku vystoupí jeden nebo více hostů s prezentacemi, na které naváže moderovaná panelová diskuse. Na jejím závěru do ní budou moci zasáhnout i účastníci konference. Diskuse i celou konferenci bude moderovat šéfredaktor serveru DigiZone.cz Jan Potůček. A na co se zaměří jednotlivé bloky VIF 2013 a kdo se v nich představí?


Foto pro DigiZone.cz: Ivana Dvorská

Hosty prvního ročníku VIF 2011 byli i tehdejší výkonný ředitel Nových médií České televize Milan Fridrich a bývalý generální ředitel Novy Petr Dvořák, který se připravoval kandidovat na šéfa ČT

Tematické videotéky: placené, nebo zadarmo s reklamou?

První část konference bude věnovaná nástupu tematických placených videoték na internetu. Na všeobecně zaměřené VOD služby jsme si již zvykli, ale jak se daří těm specializovaným, které nabízejí např. sportovní přenosy a záznamy, dětské pořady nebo dokumenty? A jaký obchodní model je pro tyto služby výhodnější: zpoplatněný přístup bez reklamy, nebo naopak volně dostupná videa prokládaná reklamními spoty jako v televizi? Diskutovat na toto téma budou Hana Friedlaenderová, Research and Insights Manager společnosti Mediaresearch, ředitel placených služeb skupiny Nova Petr Horák a výkonný ředitel společnosti Visual Unity Jakub Kabourek.

Všichni tři hosté před diskusí vystoupí s vlastními prezentacemi. Hana Friedlaenderová nabídne pohled na konzumaci audiovizuálního obsahu na internetu prostřednictvím firmy, která měří televizní sledovanost a návštěvnost televizních videoarchivů na webu. Petr Horák seznámí účastníky konference s dvěma roky zkušeností placené služby Voyo, kterou provozuje skupina Nova, a její strategii ve vyhledávání obsahu pro tuto videotéku. Jakub Kabourek pohovoří na téma To pravé internetové, aneb když Internet není jen další kanál – tedy o exkluzivním obsahu na videoserverech a co je k němu třeba.


Foto pro DigiZone.cz: Ivana Dvorská

Na jednom z předchozích ročníků VIF nechyběl ani Ruda z Ostravy a produkční tým videoklipu „Ostrava“

Zpravodajské video a pokrytí letošních povodní

Druhý a nejaktuálnější blok Video Internet Fora 2013 si vezme na paškál videozpravodajství na webu a rovnou se zaměří na pokrývání letošních povodní v České republice. Jak si české televize a další média poradila se záplavou amatérských záběrů velké vody? Jakým způsobem rozlišovala, co zveřejnit, a co už ne? Obstála v prvním ostrém nasazení Krizová mapa Česka od České televize? Jak televize Nova vybírala, co odvysílá na televizní obrazovce a co dá na zpravodajský server tn.cz? Jak využíval amatérské záběry a informace od čtenářů iDnes.cz?

O těchto tématech se budou na VIF 2013 bavit ředitel zpravodajství Novy Vladimír Mužík, výkonná ředitelka divize Nová média ČT Pavlína Kvapilová a šéfredaktor zpravodajského serveru iDnes.cz Michal Hanák. Před moderovanou diskusí vystoupí s prezentací na téma Zpravodajství v obývacím pokoji Řehoř Vykoupil ze společnosti Mautilus, která se zabývá vývojem aplikací pro chytré mobily, tablety a Smart TV. Zaměří se na nové trendy v této oblasti a položí si otázku, které autority budou ovlivňovat diváky a posluchače u volby obsahu a zařízení, na kterých ho budou sledovat.


Foto: TV Nova

Exkluzivním hostem letošního ročníku VIF bude ředitel zpravodajství TV Nova Vladimír Mužík

Buvlární weby v Česku: jak důležitá jsou pro ně videa?

Třetí blok konference bude reflektovat silný rozvoj bulvárních webů na českém internetu. Tento segment zažívá v Česku za poslední měsíce nezvyklý boom. Vlastní tituly spouští nejen zavedené mediální domy, a to jak tisková vydavatelství, tak televizní provozovatelé (Nova, FTV Prima), ale i zcela nové společnosti (eXtra.cz). Jak důležitou roli hrají v obsahu těchto webů videa? Vytváří si je redakce samy? Nakolik jsou videa důležitá jako jeden z dalších nosičů reklamy? O tom promluví ředitel společnosti Extra Media Online Tomáš Kačena, ředitel sekce internetu a ostatních interaktivních služeb skupiny Nova Pavel Krbec, manažer Product teamu portálu Seznam.cz Tomáš Pergler a majitel a ředitel agentury Isifa Image Services Georg Hodek.

ICTZ23

Poslední jmenovaný účastník panelové diskuse na úvod třetí části konference přednese prezentaci na téma „Videa celebrit – snazší, než si myslíte“, v níž představí, jak snadno se dá získat přístup k originálnímu video obsahu se známými osobnostmi. Tomáš Pergler z portálu Seznam.cz v přednášce Obsahové servery a videa naznačí, proč si myslí, že video je budoucností internetu a jakou roli hraje v obsahových službách. Promluví také o tom, proč si Seznam velkou část obsahu vytváří sám a jak to je se sportovním video obsahem u webu Sport.cz.

Pokud vás program nadcházejícího třetího ročníku VIF zaujal, stále ještě máte možnost se přihlásit. Stačí vyplnit online formulář a získat akreditaci. Podrobný program a vizitky vystupujících naleznete na speciální stránce vif.iinfo.cz.