Hlavní navigace

Uživatelé Bitcash.cz pravděpodobně přišli o všechny své bitcoiny

Martin Vyleťal

Tuzemská burza s virtuální měnou Bitcoin se zřejmě stala terčem útoku. Provozovatel Bitcash.cz podal trestní oznámení na neznámého pachatele. Skončily bitcoiny u WikiLeaks?

Na serveru Bitcash.cz, který obchoduje s virtuální měnou Bitcoin, se dnes objevila zpráva, která informuje o prolomení zabezpečení a vykradení bitcoinové peněženky.

Server Bitcash.cz byl napaden hackery. Dne 11.11. ve večerních hodinách bylo prolomeno zabezpečení serveru a vykradena Bitcoin peněženka. Bohužel, noční můra se stala skutečností. Řešíme způsob útoku, zabezpečení a co můžeme dál podniknout. Budeme vás informovat.

Krátce po poledni provozovatel Bitcash.cz uvedl, že podává trestní oznámení na neznámého pachatele. 

Content 2017 - tip Footshop

Zatím není zřejmé o jaký útok se jednalo, ani to zda provozovatel přišel o všechny bitcoiny, které mu uživatelé svěřili. Podle serveru E15 spravovala tuzemská burza zhruba čtyři tisíce virtuálních peněženek, na nichž byly uloženy bitcoiny v hodnotě několika milionů korun. 

Na Facebooku uživatel Aleš Janda před malou chvílí zveřejnil informaci, ze které vyplývá, že zmizelo zhruba 484,76 BTC (přibližně 3,4 milionů Kč). Zmapoval také, kam ukradené bitcoiny zamířily. Jejich konečným příjemcem byl podle Jandova zjištění server WikiLeaks.

Našli jste v článku chybu?
13. 11. 2013 8:20
VlK (neregistrovaný)

Které peníze myslíte, které hodnoty peněz si mají vážit? Myslíte ty papírky v peněžence, jež mají úplně stejnou virtuální hodnotu jako bitcoins? Čísla někde v IS ČNB, které se jen tak přepisují mezi jednotlivými bankami? Ano i toto je virtuální měna :)