Hlavní navigace

V anketě Mobilní aplikace roku 2011 hlasovalo 4 868 lidí. Přijďte se podívat, kdo vyhrál

20. 5. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Ve středu 18. května přesně  o půlnoci skončilo po čtyřech týdnech hlasování české  internetové veřejnosti v anketě Mobilní aplikace roku 2011. Celkem se zapojilo 4 868 hlasujících. “Do poslední chvíle to bylo velmi napínavé. Od šesti hodin večer do půlnoci se pořadí na prvním místě dvakrát změnilo,” říká Petr Kočí, programový specialista sdružení TUESDAY Business Network, které anketu uspořádalo. “Můžu také prozradit, že o vítězi nakonec rozhodlo pouhých 21 hlasů.” 

Ve středu 18. května přesně  o půlnoci skončilo po čtyřech týdnech hlasování české  internetové ve­řejnosti v anketě Mobil­ní aplikace roku 2011. Celkem se zapojilo 4 868 hlasujících. “Do poslední chvíle to bylo velmi napínavé. Od šesti hodin večer do půlnoci se pořadí na prvním místě dvakrát změnilo,” říká Petr Kočí, programový specialista sdružení TUESDAY Business Network, které anketu uspořádalo. “Můžu také prozradit, že o vítězi nakonec rozhodlo pouhých 21 hlasů.” 

MM socky3

Jinak jsou ovšem výsledky tajné. Na začátku příštího týdne je zkontroluje odborná porota. Udělí  také vlastní cenu navazující na tradiční Creative Communication Award. Slavnostní vyh­lášení se za účasti několika desítek předních vývojářů aplikací pro mobilní telefony koná ve středu 1. června od 18 hodin PwC BusinessCommu­nityCenter, Kateřinská 40, Praha 2. Na programu je vedle samotného předání cen přednáška šéfredaktora serveru Lupa.cz Patricka Zandla a debata programového ředitele TUESDAY Business Network Petra Koubského s autory vítězných aplikací v jednotlivých kategoriích. Nezapomeňte se včasregistrovat­

V anketě hlasu­jící vybírali ze 171 českých a slovenských aplikací pro iOS, Android, Symbian, Windows Phone 7, Blackberry, Samsung Bada a také z interaktivních HTML 5 webů optimalizovaných pro mobilní zařízení. Širokou nabídku aplikací se organizátorům podařilo složit díky systému nominací otevřenému rovněž široké veřejnosti. Svou nejoblíbenější aplikaci pro mobily v něm navrhlo víc než tisíc lidí. Aplikace byly rozděleny do devíti kategorií: Doprava, Komunikace, Mapy, Životní styl, Média, Práce a podnikání, Peníze a nakupování, Hry a Nástroje. Cílem ankety bylo nejen nejpopulárnější, ale také nápadité a inovativní, byť méně známé aplikace pro mobilní telefony v různých kategoriích, upozornit na ně širší veřejnost a podpořit tak české vývojáře.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.