Hlavní navigace

V Barceloně bude předvedena Opera Mini pro iPhone

12. 2. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Společnost Opera Software oznámila novinářům, že na barcelonské akci Mobile Wold Congresse 2010 předvede svůj prohlížeč Opera Mini ve verzi pro iPhone. To je samozřejmě velice zajímavá zpráva, protože Apple zatím odmítá na své telefony vpustit konkurenční prohlížeče. Jistě si vzpomenete, že už jednou se kvůli tomu dostal do sporu právě s jmenovanou norskou společností. Nad uvedením verze mobilního Firefoxu pro iPhone prozatím zlomili hůl i vývojáři z Mozilla Corporation právě kvůli licenčním…

Společnost Opera Software oznámila novinářům, že na barcelonské akci Mobile Wold Congresse 2010 předvede svůj prohlížeč Opera Mini ve verzi pro iPhone. To je samozřejmě velice zajímavá zpráva, protože Apple zatím odmítá na své telefony vpustit konkurenční prohlížeče. Jistě si vzpomenete, že už jednou se kvůli tomu dostal do sporu právě s jmenovanou norskou společností. Nad uvedením verze mobilního Firefoxu pro iPhone prozatím zlomili hůl i vývojáři z Mozilla Corporation právě kvůli licenčním omezením Applu.

Opera Software však zatím nespecifikoval, jestli má nějakou záruku nebo alespoň předběžný příslib, že Apple vpustí prohlížeč Opera Mini na AppStore a bude tak oficiálně k dispozici uživatelům. Připomeňme, že právě AppStore, nad nímž má Apple plnou kontrolu, je jediným povoleným zdrojem aplikací pro iPhone. Opera Software na MWC 2010 dále předvede třetí betaverzi prohlížeče Opera Mobile 10 pro Symbian S60 a Windows Mobile, testovací verzi browseru Opera Mobile 10 pro platformu Android a pátou betaverzi Opery Mini. (Tisková zpráva)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.