Hlavní navigace

V Bavorsku odstartovala stanice Puls pro mladé, zachytitelná je i na našem území

16. 5. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Stanice se chce jasně odlišit od všech stávajících německých rozhlasových programů. Prostor ve vysílání chce dávat především málo známým interpretům z domova i ciziny.

Bavorský rozhlas (Bayerischer Rundfunk) provedl včera významnou změnu u jednoho ze svých digitálních okruhů, který lze prostřednictvím digitálního rozhlasu (DAB) lze zachytit i na našem území, především pak v západních Čechách. Stanice „on-3 radio“ ukončila vysílání a na její pozici se objevil nový program Puls. Digitální okruh je určen především mladým posluchačům, kteří se snaží razit pro život vlastní cestu a nenechají si diktovat od ostatních. Bude dostupná i prostřednictvím satelitu Astra, pozice 19,2 stupně východně, a také na internetových stránkách www.br.de/puls.

MM socky3

K TÉMATU: Bavorský rozhlas spustí digitální okruh Puls FM, který nahradí stanici on3radio

Puls bude dávat ve vysílání prostor kapelám a interpretům z Bavorska, kteří nemají šanci dostat se do ostatních, převážně pak komerčních stanic. Jejich výběr doplní hudba od tvůrců ze zahraničí, a to jak těch již zaběhnutých, tak i úplných nováčků. V rámci propagace jim chce dokonce věnovat i vlastní festival. Jasně identifikovatelní by měli být ve vysílání také moderátoři, kteří se chtějí odlišit od ostatních rádií. I oni budou na Pulsu představovat své projekty, psát vlastní blogy a točit příspěvky. Jedním z nejznámějších hlasů bude Florian Weber z indie-rockové skupiny Sportfreunde Stiller.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.