Hlavní navigace

V Bavorsku skončí v září vysílání na středních vlnách

18. 5. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Veřejnoprávní bavorský rozhlas je posledním veřejnoprávním médiem patřícím pod ARD, které ukončí vysílání v pásmu středních vln. Vysílatel láká na digitální kanály především kvalitou zvuku.

Bavorský veřejnoprávní rozhlas Bayerischer Rundfunk ukončí k 30. září letošního roku vysílání v pásmu středních vln (AM rozsah). Bude tak dalším z německých vysílatelů, kteří se již k tomuto kroku odhodlali. Vysílání v pásmu středních vln konkrétně ukončí stanice Bayern Plus, která je šířena na frekvencích 729 a 801 kHz. V případě kmitočtu 729 kHz jde o vysílače Hof (200 wattů) a Würzburg (1 kW), v případě 801 kHz se jedná o stanoviště Dillberg/Neumarkt (20 kW) and München – Ismaning (100 kW). Stanici bude možné nadále naladit prostřednictvím technologie DAB+ a dalších digitálních kanálů (kabel, satelit, internet).

MM AI t

K TÉMATU: Německý veřejnoprávní rozhlas upouští od vysílání na středních vlnách

Veřejnoprávní bavorský rozhlas je posledním veřejnoprávním médiem patřícím pod ARD, které ukončí vysílání v pásmu středních vln. Vysílatel láká na digitální kanály především kvalitou zvuku, která je pochopitelně vyšší, než je tomu v AM pásmu. Majitelé DAB+ přijímačů s displeji mohou získat také řadu doplňkových informací, jako jsou obaly alb hraných interpretů, aktuální zpravodajství, doprava, počasí a podobně. V neposlední řadě ušetří Bavorský rozhlas i za distribuci signálu. Provoz analogových vysílačů v AM pásmech je nákladnější. Multiplex na kanálu 11D, v němž je stanice Bayern Plus šířena, pokrývá Bavorsko signálem již z 36 vysílačů.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).