Hlavní navigace

V Bavorsku začne vysílat digitálně nové oldies rádio, chybět nebude ani na satelitu

Lukáš Polák

UVNITŘ AUDIO – Nová stanice se chce zaměřit na největší hity od let šedesátých po léta devadesátá a také to nejlepší ze současnosti. Chybět nemají ani živě přenášené koncerty.

Doba čtení: 1 minuta

Rozhlasoví posluchači v Bavorsku, kteří čekali na rozšíření programové nabídky digitálního rádia DAB o stanici orientující se na hity z dob dávno i nedávno minulých, se konečně dočkají. Tamní rozhlasový éter obohatí nový okruh Kultradio. V současné době zajím jeho provozovatel nemá licenci a není tak stanoven ani jeho start, má k němu však dojít v průběhu letošního roku. Pro vstup do éteru si tak musí Kultradio projít klasickým administrativním kolečkem a požádat bavorského regulátora BLM o vydání licence.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Středoněmecký rozhlas připravuje rozsáhlé změny v DAB, dotknou se i Čech

Stanice na svém webu uvádí, že bude vysílat v celém Bavorsku. Logicky se tak nabízí distribuce v komerčním multiplexu na kanálu 12D, který je obsazen Antenne Bayern a jeho tematickými streamy plus některými dalšími digitálními programy (Radio Galaxy, Absolut Hot a podobně). Dobrou zprávou je pro české posluchače fakt, že ti, kteří nejsou v dosahu této zemské digitální sítě, budou si moci nový okruh naladit také na satelitu Astra. Takto bude de facto rozhlasová stanice dostupná v celé Evropě v režimu free-to-air, tedy nekódovaně.

Našli jste v článku chybu?