Hlavní navigace

V Británii připravují národní koordinační skupinu pro digitalizaci rozhlasu

19. 10. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
19. 10. 2009

Ve Velké Británii se připravuje vznik nové organizace, která by měla na starosti přechod z analogového na digitální rozhlasové vysílání. Na svém blogu na to upozorňuje Zdeněk Duspiva, předseda obdobné organizace pro přechod z analogového na digitální televizní vysílání v České republice.

KL22 hlasovani

Dosavadní britská organizace Digital Radio Development Bureau (DRDB) by měla být zrušena, resp. včleněna spolu s vládní Digital Radio Delivery Group do nového společného subjektu, který by měl plně koordinovat proces rozhlasové digitalizace ve Velké Británii. Nová skupina , možná pod názvem Digital Radio UK , by měla plně řídit startující proces rozhlasové digitalizace, především by měla připravit kroky na podporou a urychlení celého procesu s hlavním zaměřením na uživatele, uvádí Duspiva.

Jedním z cílu je dosáhnout rozšíření pokrytí digitálním signálem DAB a DAB+ na stejnou úroveň jakou má dnešní analogové vysílání v pásmu FM.

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.