Hlavní navigace

V části západních Čech nepůjde televize ani rozhlas, Krašov má výluku

19. 8. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Při plánované výluce bude provedena pravidelná kontrola vysílače, anténních systémů, údržba energetiky a vysílací techniky.

Obyvatelé západních Čech a oblastí, kde je pro příjem televizního a rozhlasového signálu použit jako primární vysílač Plzeň-Krašov, se dnes musí připravit na jeho údržbovou přestávku. České Radiokomunikace budou provádět celou operaci v době od 6:00 do 15:00. Celý časový úsek bude z tohoto stanoviště mimo provoz televizní vysílání, v době od 10:00 do 15:00 se budou muset posluchači obejít bez svých oblíbených rozhlasových stanic. Při plánované výluce bude provedena pravidelná kontrola vysílače, anténních systémů, údržba energetiky a vysílací techniky.

CIF23

ČTĚTE TAKÉ: V plzeňském lokálním multiplexu začala vysílat Regionálnítelevize CZ

A kterých programů se konkrétně tato operace týká? Z vysílače Krašov nebude aktuálně vysílat veřejnoprávní multiplex 1 České televize, multiplex 2 s programy televizí Nova, Prima a TV Barrandov a multiplex 3 s programy Prima love, Prima Zoom, Óčko, Óčko Gold, Šlágr TV, Kino Barrandov, Barrandov Plus a ČT :D/ČT art. Konkurenční multiplexy budou v distribuci pokračovat beze změny. Výluka rozhlasového vysílání na Krašově se dotkne stanic ČRo Radiožurnál na frekvenci 89,1 MHz, ČRo Vltava na frekvenci 95,6 MHz, ČRo Dvojka na frekvenci 101,7 MHz, Frekvence 1 na frekvenci 104,1 MHz a Rádio Impuls na frekvenci 91,4 MHz.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).