Hlavní navigace

V celobavorském DAB multiplexu na kanálu 12D proběhnou změny

Lukáš Polák

Majitele digitálních rozhlasových přijímačů v příhraničí potěší především zařazení tematického okruhu Absolut HOT. K tomuto kroku by mělo dojít na začátku září.

Doba čtení: 1 minuta

Celobavorský digitální rozhlasový multiplex (DAB), který je šířen na kanálu 12D, čekají změny. V průběhu tohoto měsíce zde dojde k ukončení šíření komerční stanice Megaradio Bayern, které se stáhlo do lokálních multiplexů v Mnichově, Norimberku a Augsburgu. Na jeho pozici se objeví nový specializovaný program „Schlagerparadies“, o němž už server DigiZone.cz v minulosti informoval. Na pozici stanice Absolut Relax by se měl 6. září objevit pro změnu tematický kanál „Absolut HOT“, který přinese hity taneční klubové scény.

PR Summit tip Šilerová

ČTĚTE TAKÉ: Dopravní komplikace? V Německu minulost díky technologii DAB+ a navigacím Garmin

Stanice Absolut HOT bude pravděpodobně plnohodnotnou náhradou za tematický okruh „rt1 in the mix“, který se v minulosti taktéž rozhodl pro přesun z celobavorské distribuce do lokálních DAB multiplexů. Na chystané novinky upozornil web Satellifax.de. V současné době jsou na kanálu 12D šířeny povětšinou tematické streamy populární rozhlasové stanice Antenne Bayern (Antenne Bayern Top 40, Antenne Info a další) plus několik okruhů bavorského veřejnoprávního rozhlasu, který primárně využívá multiplexu na kanálu 11D.

Našli jste v článku chybu?