Hlavní navigace

V celobavorském DAB multiplexu na kanálu 12D proběhnou změny

Lukáš Polák

Majitele digitálních rozhlasových přijímačů v příhraničí potěší především zařazení tematického okruhu Absolut HOT. K tomuto kroku by mělo dojít na začátku září.

Doba čtení: 1 minuta

Celobavorský digitální rozhlasový multiplex (DAB), který je šířen na kanálu 12D, čekají změny. V průběhu tohoto měsíce zde dojde k ukončení šíření komerční stanice Megaradio Bayern, které se stáhlo do lokálních multiplexů v Mnichově, Norimberku a Augsburgu. Na jeho pozici se objeví nový specializovaný program „Schlagerparadies“, o němž už server DigiZone.cz v minulosti informoval. Na pozici stanice Absolut Relax by se měl 6. září objevit pro změnu tematický kanál „Absolut HOT“, který přinese hity taneční klubové scény.

ČTĚTE TAKÉ: Dopravní komplikace? V Německu minulost díky technologii DAB+ a navigacím Garmin

Stanice Absolut HOT bude pravděpodobně plnohodnotnou náhradou za tematický okruh „rt1 in the mix“, který se v minulosti taktéž rozhodl pro přesun z celobavorské distribuce do lokálních DAB multiplexů. Na chystané novinky upozornil web Satellifax.de. V současné době jsou na kanálu 12D šířeny povětšinou tematické streamy populární rozhlasové stanice Antenne Bayern (Antenne Bayern Top 40, Antenne Info a další) plus několik okruhů bavorského veřejnoprávního rozhlasu, který primárně využívá multiplexu na kanálu 11D.

Našli jste v článku chybu?