Hlavní navigace

V Česku vzniká další hudební retro televize. Od zakladatelů Óčka

18. 2. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
18. 2. 2010

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) udělila na svém posledním zasedání digitální licenci novému hudebnímu kanálu Retro Music Television, jehož provozovatelem bude společnost Hudební televize, s.r.o. Jak již z názvu vyplývá, mělo by jít o konkurenci spíše než české hudební televizi Óčko chystanému programu Muzika CS společnosti SPI International, resp. Help Film.

V programovém schématu by se měl objevit minimálně osmdesátiprocentní podíl klipů, sdělila serveru DigiZone.cz předsedkyně RRTV Kateřina Kalistová. Do vysílání se chystají také reportáže, rozhovory a další pořady, které budou zabírat zbývajících dvacet procent vysílání. Co se týká pořadů, televize by se neměla zaměřit pouze na jeden hudební styl, ale celé spektrum. Pojítkem jednotlivých pořadů má být podle Kalistové propagace světové, evropské i české hudební tvorby.

cif - debata 2

Do vysílání by se měly dostat i minoritní styly, např. ethno, jazz nebo punk, konstatovala Kalistová. Program se má objevit jako kódovaný na pozici Astra 23,5 st. východně a šířil by svůj program 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Jednatelem této stanice je bývalý programový ředitel hudební televize Óčko Pavel Attel. Jiří Němeček ze společnosti 11 TV production DigiZone.cz řekl, že by stanice měla odstartovat ještě letos, bližší informace však nechtěl prozatím prozrazovat.

Firmu Hudební televize, s.r.o., která je držitelem licence nové hudební televize, vlastní společnost 11 TV production, s.r.o. Mezi jejími vlastníky nechybí kromě Attela právě také bývalý ředitel a původní zakladatel Óčka Jiří Němeček. Start nového českého hudebního kanálu má doprovázet tisková konference. Sídlo licencované společnosti této televize je nedaleko od sídla hudební televize Óčko.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).