Hlavní navigace

V HD kvalitě už vysílají oba programy Slovenské televize, na satelitu ani jeden

Lukáš Polák

Rozhlas a televize Slovenska připravuje jednotné řešení pro operátory, aby se program obou veřejnoprávních kanálů v HD rozlišení dostal k co největšímu počtu diváků.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV) začal vysílat i slovenský okruh Dvojka. Upozornila na to sama veřejnoprávní televize. Nejen sportovní přenosy, ale i oblíbené programy pro náročnějšího diváka včetně slovenských a zahraničních dokumentů tak můžete sledovat na Dvojce v HD kvalitě prostřednictvím vybraných operátorů na Slovensku, upozornil mluvčí Rozhlasu a televize Slovenska Richard Šümeghy. V letošním roce chce médium pokračovat v natáčení pořadů v HD kvalitě. Pro operátory pak připravuje jednotné řešení, aby se toto vysílání dostalo k co největšímu počtu diváků.

Wt100_SEO

Z ARCHIVU: STV zařazuje do slovenského DVB-T „natrvalo“ kanál Jednotka HD

A které pořady v HD kvalitě konkrétně slovenská Dvojka vysílá? Jsou to například tyto: Anjeli strážni, Família, A3UM, Slovenské kino, Umenie 2012, Ovce.sk, dokumenty z tvorby nezávislých producentů, zahraniční dokumenty, ale i Rómsky magazín. První program Slovenské televize v HD kvalitě začal vysílat v druhé polovině roku 2011. Zajímavostí je, že koncem prosince téhož roku se objevil i ve veřejnoprávním DVB-T multiplexu, kde vysílá doposud. HD vysílání si vyzkoušela i dnes již neexistující Trojka, a to například během olympiády nebo MS v hokeji. Vysílání Slovenské televize v HD kvalitě nenabízí doposud ani jeden ze satelitních operátorů působících na tamním trhu.