Hlavní navigace

V HD kvalitě už vysílají oba programy Slovenské televize, na satelitu ani jeden

14. 2. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Rozhlas a televize Slovenska připravuje jednotné řešení pro operátory, aby se program obou veřejnoprávních kanálů v HD rozlišení dostal k co největšímu počtu diváků.

Ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV) začal vysílat i slovenský okruh Dvojka. Upozornila na to sama veřejnoprávní televize. Nejen sportovní přenosy, ale i oblíbené programy pro náročnějšího diváka včetně slovenských a zahraničních dokumentů tak můžete sledovat na Dvojce v HD kvalitě prostřednictvím vybraných operátorů na Slovensku, upozornil mluvčí Rozhlasu a televize Slovenska Richard Šümeghy. V letošním roce chce médium pokračovat v natáčení pořadů v HD kvalitě. Pro operátory pak připravuje jednotné řešení, aby se toto vysílání dostalo k co největšímu počtu diváků.

cif 24 - early cena - média

Z ARCHIVU: STV zařazuje do slovenského DVB-T „natrvalo“ kanál Jednotka HD

A které pořady v HD kvalitě konkrétně slovenská Dvojka vysílá? Jsou to například tyto: Anjeli strážni, Família, A3UM, Slovenské kino, Umenie 2012, Ovce.sk, dokumenty z tvorby nezávislých producentů, zahraniční dokumenty, ale i Rómsky magazín. První program Slovenské televize v HD kvalitě začal vysílat v druhé polovině roku 2011. Zajímavostí je, že koncem prosince téhož roku se objevil i ve veřejnoprávním DVB-T multiplexu, kde vysílá doposud. HD vysílání si vyzkoušela i dnes již neexistující Trojka, a to například během olympiády nebo MS v hokeji. Vysílání Slovenské televize v HD kvalitě nenabízí doposud ani jeden ze satelitních operátorů působících na tamním trhu.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).