Hlavní navigace

V iOS 8 objeveny soubory pro Siri v češtině, slovenštině a polštině

13. 1. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Apple
Soubory, které v iOS 8.1.2 objevil jeden z českých fanoušků Applu, naznačují, že se virtuální asistentka brzy dočká své české a slovenské verze.

Soubory Localizable.strings, které se nalézají v nejnovější betaverzi iOS 8.1.2, obsahují překlady vybraných frází do češtiny, slovenštiny a polštiny, zjistil server Letemsvetemapplem.eu

Přeložené fráze zahrnují obecné příkazy jako je „Zavřít“ nebo „Vybrat“ a fráze týkající se hlasového ovládání přístroje, rezervování stolu v restauraci nebo přidávání recenzí či fotografií.

Vypadá to, že Apple skutečně pracuje na překladu Siri do naší mateřštiny a že se jej uživatelé iPhonů a iPadů brzy dočkají. Termín je sice těžké odhadovat, ale je možné, že česká, slovenská a polská Siri přijde už ve verzi iOS 9, která se očekává v letošním roce.

Včera ale zatím Apple uvolnil pro vývojáře teprve betaverzi iOS 8.1.2, která přidává například podporu pro spárování iPhonu s Apple Watch. Chytré hodinky Applu mají na trh dorazit letos v březnu.

Autor článku

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).