Hlavní navigace

V neděli začne Prima ve vysílání propagovat seriál Modrý kód

Autor: FTV Prima
Jan Brychta

Ústřední dvojici hlavních hrdinů ztvárnila Sabina Laurinová a Marek Němec. Uvedení seriálu doprovodí tématické identy.

Doba čtení: 1 minuta

Nový seriál Modrý kód z produkce FTV Prima se odehrává v akčním prostředí urgentního příjmu. Symbol modrého kódu se vyhlašuje při nestandardních situacích, od náhlého ohrožení pacienta po mimořádné události, kdy musí být v pohotovosti celé oddělení včetně složek záchranného sboru. Odborníci z řad záchranářů a lékařů pak radili tvůrcům při vzniku seriálu.

PSALI JSME: Doktorských seriálů není nikdy dost, Prima přichází s Modrým kódem

V hlavních rolích se představí Sabina Laurinová a Marek Němec, které dále doprovodí Eva Josefíková, Jiří Štěpnička, Igor Chmela nebo Roman Zach. Kdy se seriál dočká premiéry, zatím televize Prima neoznámila. Zatím budou uvedeny tzv. identy, propagující seriálovou novinku. Jejich koncept připravil interní tým pod vedením kreativního ředitele Michala Paciny, který je také spolu s art directorem Milanem Malíkem autorem znělky a loga.

Děj seriálu Modrý kód by měl vycházet z reálných případů a situací, kdy lékaři zachraňují lidské životy, a záleží tak na každé sekundě. A přesně tuhle dynamiku jsme chtěli dostat do seriálové znělky, vysvětluje tvůrčí záměr Pacina. Znělku a identy režíroval Jiří Charvát a za kamerou stál Karel Fairaizl. O postprodukci se postaral Jiří Němec.

Našli jste v článku chybu?