Hlavní navigace

Rock Antenne v německém příhraničí přešla z normy DAB do DAB+

19. 1. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
19. 1. 2012

OPRAVENO Zájemci o rockovou hudbu, kteří žijí v příhraničí s Bavorskem a vlastní přijímač pro poslech digitálního rozhlasu, musí přeladit, pokud chtějí nadále poslouchat oblíbenou stanici Rock Antenne. ta totiž v minulých dnech přešla s původní normy DAB do nového formátu DAB+. Antenne Rock je třetím okruhem Atenne Bayern v německém DAB+. Kromě ní jsou tu dostupné i Antenne Bayern Top 40.

UXD

K TÉMATU: Antenne Bayern spouští další rádia v DAB+. Signál doletí i do Čech

Podle informace našich čtenářů je stanici možné zachytit v západních Čechách. Digitální rozhlasová stanice pro rockery je šířena v multiplexu, který naladí přijímače na kanálu 12D. Kromě tematických okruhů Antenne Bayern jsou tu šířeny také programy Radio Galaxy, MEGARADIO Bayern, rt1 in the mix a Absolut Relax. Stanici byl vyhrazen datový tok 80 kbps. Okruh Rock Antenne Bayern je možné naladit také prostřednictvím internetových stránek na adrese: http://rockan­tenne.de/.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.