Hlavní navigace

V Německu by měl začít vysílat další zemský multiplex pro digitální rozhlas

Lukáš Polák

Nový multiplex má vyjít vstříc dalším zájemcům, kteří chtějí vstoupit do pozemního digitálního rozhlasového vysílání, které nyní pokrývá už 50 % obyvatelstva.

Doba čtení: 1 minuta

Nejpozději v průběhu roku 2013 by se mělo Německo dočkat spuštění druhého celostátního multiplexu určeného pro digitální rozhlas DAB a DAB+. Na konferenci Digitalradio 2012, která se nedávno konala v Bavorsku, to uvedl Reiner Müller z tamního regulačního orgánu BLM. Zatímco první celostátní multiplex vysílá na kanálu 5C, ten druhý by neměl jednotný kanál v celém Německu. V severním by vysílal na kanálu 8A, v centrálním a východním na 9B a v jižním na 7B.

K TÉMATU: Digitální rozhlas v Německu navýšil pokrytí. Přijímat ho může už téměř 50 % obyvatel

Obsah multiplexu je v současné době řešen s příslušnými organizacemi a stanicemi, které by měly zájem do něho vstoupit. Programová nabídka by měla být ale opět pestrá, stejně jako v případě první sítě. Cílem je, aby byla atraktivní pro širokou posluchačskou obec. Každý zájemce si má v multiplexu najít prý „to svoje“. Digitální rozhlas se těší v Německu velké popularitě. Po jeho restartu v loňském roce už je v tuto chvíli pokryto přes 50 % obyvatelstva a 70 % dálničních úseků.

Našli jste v článku chybu?