Hlavní navigace

ArenaSat byla druhou největší platformou v Německu, teď končí

16. 6. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

16. 6. 2010

Koncem září bude v Německu ukončeno působení satelitní platformy ArenaSat, která byla v roce 2008 po Sky Deutschland (dříve Premiere) druhým největším paketem v zemi. Její provozovatel o tom informoval na svém webu. Důvodem ukončení provozu této platformy je s největší pravděpodobností klesající zájem zákazníků. Podle dostupných informací měla služba společnosti Unitymedia na konci letošního března pouze 51 tisíc zákazníku. Oproti loňskému roku je to pokles o více než 130 tisíc.

KL22_nominace

ČTĚTE TAKÉ: Schwaiger ukončil výrobu kvalitních UHF antén CCK 43 a CCK 91

O možném konci platformy už se začalo spekulovat na konci roku 2009, informace byla oficiálně potvrzena až nyní. Zákazníci ArenaSat přijímali programy z pozice 19,2 st. východně. Šlo mimo jiné o stanice Sat.1 Comedy, Fox, RTL Crime, Turner Classic Movies nebo Kabel Eins Classic. Celkem bylo v paketu 22 programů. Platforma se těšila velké oblibě především v době, kdy byla vlastníkem vysílacích práv pro německou fotbalovou Bundesligu. Když však o ně přišla, zájem zákazníků nakonec poklesl natolik, že se společnost Unitymedia rozhodla věnovat pouze službám triple-play. Klienti si mohou set-top-boxy ponechat a využít je pro příjem nekódovaných stanic.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.