Hlavní navigace

V Německu vysílá v rámci digitálního rozhlasu už 130 stanic. 13 je celoplošných

Lukáš Polák

Na fóru WorldDMB General Assembly, které se konalo v Lipsku, zaznělo, že Německo by mělo být dáno za vzor ostatním zemím nejen v Evropě, ale po celém světě.

Doba čtení: 1 minuta

117 národních, regionálních a lokálních rozhlasových stanic už je v tuto chvíli šířeno prostřednictvím technologie DAB+, případně ještě DAB, u našich západních sousedů. Dalších třináct programů je pak šířeno na celostátní bázi. Celkem jde tedy o 130 rozhlasových stanic. Informace zazněla na mezinárodním fóru „WorldDMB General Assembly“ zaměřeném na digitální rozhlas, které se konalo v Lipsku. Sešlo se na něm na 150 odborníků z celého světa.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Chcete investovat do budoucna? Kupte si tuner pro digitální rozhlas. Vyplatí se už teď

Kromě pozitivního vývoje hodnotím kladně také rozmanitost programové nabídky, uvedl při této příležitosti projektový manažer iniciativy Digitalradio Deutschland Willi Schreiner, který dal Německo jako vzor ostatním zemím při zavádění digitálního rozhlasu. Ve stejném duchu ho pak doplnil i předseda WorldDMB Jørn Jensen. Německo poslouží jako dobrý příklad nejen pro Evropu, ale i pro celý svět, uvedl Jensen. Další vlna zájmu o DAB se očekává v souvislosti s blížícími se svátky.

ČTĚTE TAKÉ: SeeJay Radio vstupuje do rozhlasového DAB multiplexu společnosti Teleko

České republice je zatím digitální rozhlasové vysílání rok a půl po svém ostrém startu stále na svém začátku. Příbramská společnost Teleko ho v tuto chvíli provozuje kromě tohoto města také v Praze, Brně, na Ostravsku a z východočeské Černé hory. Do konce roku pak chce na toto pole vstoupit další operátor – plzeňská firma RTI cz. Ta bude digitální rozhlas šířit v západních a jižních Čechách, a později také v Praze. Průkopníkem v oblasti DAB je rozhlasová stanice SeeJay Radio, která zahájila digitální šíření minulý týden.

Našli jste v článku chybu?