Hlavní navigace

V noci nepůjde brněnský vysílač Hády, část diváků bude bez signálu televize

Vzhledem k tomu, že vysílač Hády je v jednofrekvenční síti s dalšími lokalitami – Kojál, Barvičova a Děvín, neměl by být výpadek televizních programů nijak rozsáhlý.
Lukáš Polák 10. 10. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Výluku televizního i rozhlasového vysílání z brněnského vysílače Hády naplánovaly na noc z dneška na zítřek České Radiokomunikace. Úderem půlnoci z této lokality přestanou vysílat televizní multiplexy 12 a 3. VKV rozhlasu, tedy FM pásma, se tentokrát tato operace netýká. Při plánované výluce by měla být klasicky provedena pravidelná kontrola vysílače, anténních systémů, údržba energetiky a vysílací technologie. Na rozdíl od denních přestávek vysílačů na ty noční České Radiokomunikace neupozorňují.

cif20-tip-online-recnici

ČTĚTE TAKÉ: ČTÚ chce udělit dva celoplošné multiplexy pro digitální rozhlas ve III. pásmu

Řada diváků výluku televizního vysílání nezaznamená, protože další televizní vysílače, které společně s Hády tvoří jednofrekvenční síť, tedy Kojál, Barvičova a Děvín, budou nadále vysílat. V některých lokalitách by ale mohlo docházet k výpadkům signálu. Týká se to multiplexu 1 s programy České televize na kanálu 29, multiplexu 2 s programy televizí NovaPrima a Barrandov na kanálu 40 a multiplexu 3 s televizemi Prima lovePrima ZoomÓčko, Óčko Gold, Active TVŠlágr TV na kanálu 59.