Hlavní navigace

V noci nepůjde brněnský vysílač Hády, část diváků bude bez signálu televize

10. 10. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Vzhledem k tomu, že vysílač Hády je v jednofrekvenční síti s dalšími lokalitami – Kojál, Barvičova a Děvín, neměl by být výpadek televizních programů nijak rozsáhlý.

Výluku televizního i rozhlasového vysílání z brněnského vysílače Hády naplánovaly na noc z dneška na zítřek České Radiokomunikace. Úderem půlnoci z této lokality přestanou vysílat televizní multiplexy 12 a 3. VKV rozhlasu, tedy FM pásma, se tentokrát tato operace netýká. Při plánované výluce by měla být klasicky provedena pravidelná kontrola vysílače, anténních systémů, údržba energetiky a vysílací technologie. Na rozdíl od denních přestávek vysílačů na ty noční České Radiokomunikace neupozorňují.

WT100

ČTĚTE TAKÉ: ČTÚ chce udělit dva celoplošné multiplexy pro digitální rozhlas ve III. pásmu

Řada diváků výluku televizního vysílání nezaznamená, protože další televizní vysílače, které společně s Hády tvoří jednofrekvenční síť, tedy Kojál, Barvičova a Děvín, budou nadále vysílat. V některých lokalitách by ale mohlo docházet k výpadkům signálu. Týká se to multiplexu 1 s programy České televize na kanálu 29, multiplexu 2 s programy televizí NovaPrima a Barrandov na kanálu 40 a multiplexu 3 s televizemi Prima lovePrima ZoomÓčko, Óčko Gold, Active TVŠlágr TV na kanálu 59.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).