Hlavní navigace

Šlágr TV

Šlágr TV je celoplošnou televizní stanicí zaměřenou na lidovou hudbu, dechovku a další „šlágr“ hity. Provozuje ji jihočeské hudební vydavatelství Česká Muzika, za kterým stojí hudebník Karel Peterka. Vysílání zahájila v roce 2011 jako programový blok na tehdejší Public TV v celoplošném pozemním multiplexu 3, poté přešla do Stil TV a nakonec si požádala o vlastní vysílací licenci, na jejímž základě odstartovala v listopadu 2012 v multiplexu 3. Brzy poté vstoupila prostřednictvím agentury Atmedia, která zajišťuje prodej reklamních časů na Šlágr TV, do peoplemetrů. Průměrně dosahuje 1,5-procentního podílu na publiku starším 15 let, nejvíce ji sledují diváci starší 60 let. O Silvestru tradičně poráží ve sledovanosti zavedené tematické kanály velkých českých televizí.

Stanici Šlágr TV hrozí konec, prodeje CD s hudbou jejích interpretů klesají

Osud hudební Šlágr TV se zdá být nahnutý. Celoplošná televizní stanice by mohla na konci roku skončit, uvedl ve vysílání její majitel Karel Peterka. „Opravdu hrozí, že Šlágr může na konci roku skončit. Nemáme nic. Chci, aby televize byla. Dali jsme…

Nejsledovanější hudební televizí je Óčko, na druhém místě pak skončil Šlágr

Televize Retro zveřejnila na svém facebookovém profilu koláčový graf s aktuálními týdenními výsledky sledovanosti tuzemských hudebních televizí. Na čele žebříčku se nachází televize Óčko, jejíž podíl tvoří necelých 35 procent. Autor: Facebook Na…

Nová ředitelka se chystá zmodernizovat první program televize Šlágr

Ředitelka televize Šlágr Helena Váňová chce změnit dojem, že televizi Šlágr sledují pouze důchodci. „Zatímco na stanici Šlágr 2 běží dechovky a lidové písničky, jednička už je modernější a chystá zajímavé novinky,“ slibuje Váňová.  Autor: archiv…

Skylink nabízí jako první satelitní operátor i druhý program televize Šlágr

Od dnešního dne mohou hudební televizi Šlágr 2 naladit i předplatitelé česko-slovenské satelitní platformy Skylink. Program je zařazen do základního balíčku Digital a mohou jej tak přijímat všichni zákazníci Skylinku bez ohledu na to, zda mají…

Prodej Novy, nové DVB-T2 vysílače a dvojka Šlágru v regionální síti 8

TÝDENNÍ REVIZE – Na začátku týdne jsme zmapovali také stále probíhající výprodejový Black Friday a nabídku televizorů na trhu.

25. 11. 2017 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Od soboty začne v regionální DVB-T síti 8 vysílat druhý kanál televize Šlágr

České Radiokomunikace chtějí umožnit stanicím vysílajícím v regionální síti 8 i vysílání v přechodovém DVB-T2 multiplexu. Jednou z nich by měl být také Šlágr 2.

Doba čtení: 1 minuta

Příští týden spustí České Radiokomunikace DVB-T2 vysílání z Kojálu a Pradědu

AKTUALIZOVANÁ TABULKA POKRYTÍ – Přechodová síť 12 tak pokryje 94,3 procenta domácností. Diváci si v současnosti mohou vybrat z více než 1200 certifikovaných přijímačů.

Doba čtení: 1 minuta

RRTV udělila čtyři televizní licence a rozporuje vyváženost Duelu Jaromíra Soukupa

Vysílací Rada udělila televizní licence programu Óčko Star, kanálu Šlágr 2, televizi Kutil TV a stanici TV Brno 1. O licenci pro Seznam.cz TV se nikde nehovoří.

Doba čtení: 2 minuty

Televize Šlágr spustila na satelitu Astra hybridní aplikaci k soutěži nazvané Zlatý Šlágr

Satelitní distribuce by měla Šlágru přinést dalších sto tisíc uživatelů hybridní aplikace, dosud odhaduje počet jejích uživatelů na 250 tisíc.

9. 3. 2017 17:00
Doba čtení: 2 minuty

Šlágr spustil vlastní HbbTV. Podívejte se, jak vypadá

UVNITŘ FOTOGALERIE – Televize na projektu spolupracuje se společností Hybrid, která také bude stanici v této oblasti obchodně zastupovat.

8. 2. 2017 12:00
Doba čtení: 1 minuta

Hudební televize Šlágr spustila vlastní hybridní vysílání

V rámci HbbTV vysílání nabídne Šlágr svým divákům hudební videoklipy TV Dechovka a livestream dětských videoklipů TV Písnička.

Doba čtení: 2 minuty

Další dva kanály nabídnou HbbTV

České Radiokomunikace (ČRa) spouštějí technologii hybridního televizního vysílání pro další televizní stanice.

Doba čtení: 1 minuta

Přelaďte si Šlágr TV u Skylinku

„Upozorňujeme zákazníky, že v nejbližších dnech může dojít k ukončení vysílání programu Šlágr TV na stávající pozici.“

Doba čtení: 1 minuta

RRTV: Televize Jéčko a licence pro internetovou Šlágr TV

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV, Rada) projednala na 17. zasedání 47 bodů programu, vyhodnotila 23 stížností a vydala 7 upozornění na porušení zákona.

23. 9. 2016 12:08
Doba čtení: 3 minuty

RRTV: souhlas s přejmenováním Rádio Sázava, pokuta pro CoopTV a problémy s Walt Disney

Na 15. zasedání bylo projednáno 73 bodů programu, vyhodnoceno 32 stížností, vydáno 11 upozornění na porušení zákona a jsou tu i tři správní řízení.

29. 8. 2016 11:36
Doba čtení: 3 minuty

UPC nabízí zpětné zhlédnutí na sedm dní, O2TV chystá nový kanál a Skylink mění frekvence

TÝDENNÍ REVIZE – Obchodní oddělení Primy představilo plány na omlazení publika, Šlágr TV dostala stotisícovou pokutu od RRTV a jeden z našich čtenářů vyzkoušel zákaznický servis IPTV operátorů.

Doba čtení: 6 minut

Šlágr TV dostala od RRTV pokutu sto tisíc korun za neoprávněné online vysílání

Nejvyšší pokutu si z posledního zasedání RRTV odnesla Šlágr TV, došlo i na akci pivovaru Klášter, výrobce doplňku Geladrink a regionální TV13.

Doba čtení: 2 minuty

Stanice Country no. 1 se vrací jako hodinový blok ve vysílání Šlágr TV

UVNITŘ VIDEO – Majitel televize Šlágr TV Karel Peterka potvrdil serveru DigiZone.cz, že s obnovením vysílání kanálu Country no. 1 v původním rozsahu se zatím nepočítá.

Doba čtení: 1 minuta

Špatný rok pro majitele Šlágr TV: loni skončil v několikamili­onové ztrátě

Předloni přitom vydavatelství Česká Muzika, které je stoprocentním vlastníkem Šlágr TV, vykázalo zisk šest milionů korun. Na dramatickém propadu se podepsal zejména start druhého televizního kanálu.

Doba čtení: 4 minuty

Šlágr TV řeší výpadek vysílání, jde pravděpodobně o menší slovenské operátory

Sám majitel a šéf televize Karel Peterka serveru DigiZone.cz řekl, že v tuto chvíli netuší, jak je výpadek vysílání rozsáhlý. Naše redakce ho zastihla během telefonického hovoru při pobytu v Itálii.

Doba čtení: 1 minuta

Barrandov Muzika jako konkurence Šlágru? Nebojíme se, říká Karel Peterka

Majitel Šlágr TV komentuje pro DigiZone.cz plány skupiny Barrandov na start hudebního kanálu zaměřeného na lidovku. Má Barrandov Muzika šanci na úspěch?

24. 8. 2015 0:00
Doba čtení: 5 minut

Operátor Skylink je bez HD kanálů Novy, díky bohaté nabídce ho to však neporazí

TÝDENNÍ REVIZE – Bez programů Novy s vysokým rozlišením byl vloni i největší kabelový operátor UPC Česká republika. Jednání byla tehdy dovedena do úspěšného konce po půlroce.

Doba čtení: 5 minut

freeSAT zařadí jako první satelitní služba Sport 1 HD, nabídne i Šlágr TV

Sport 1 HD a Šlágr TV budou k dispozici v českém jazyce na pozici 125, respektive 19. Programy Jednotka HD a TV Lux ve slovenštině diváci naleznou na pozicích 127, respektive 145.

Doba čtení: 1 minuta

Šlágr TV už vysílá v satelitní službě Digi TV po celý den, Music Box skončil

Music Box, který umožnil ve svém vysílání program Šlágr TV šířit, byl původně čtyřiadvacetihodinovým hudebním kanálem, z důvodu škrtů však svůj program před lety rapidně omezil.

Doba čtení: 1 minuta

Vysílací rada opět udělovala stotisícové pokuty, Nova se provinila Expoziturou

RRTV může být taktéž spokojena s výsledky rozhodnutí Nejvyššího správního soudu, který ji dal ve dvou případech za pravdu v záležitosti udělených pokut z minulosti.

5. 2. 2015 15:31
Doba čtení: 2 minuty

Šlágr TV slavila tři roky, v neděli porazila Fandu, Smíchov, Telku, Primu love i Zoom

Během večerního pásma k oslavám tříleté existence lidová televize chvílemi atakovala šestiprocentní podíl na dospělém publiku. Za celý den se dostala vysoko nad dvě procenta.

Doba čtení: 1 minuta

Šlágr TV si nechala registrovat svůj název jako ochrannou známku pro celou EU

Program patří zejména u starší generace diváků mezi nejpopulárnější televizní stanice. Do rodiny společnosti Česká muzika patří i nové televize Country no. 1 a TV Písnička.

Doba čtení: 1 minuta

Nových stanic není nikdy dost. Se svou „troškou“ do mlýna přispěje i Barrandov

TÝDENNÍ REVIZE – V dubnu přibudou k plnoformátové televizi Barrandov dva nové tematické kanály. Půjde konkrétně o filmovou a dokumentární stanici kombinovanou s tvorbou pro děti.

Doba čtení: 5 minut

Šlágr TV zopakovala loňský silvestrovský úspěch: večer se dotahovala i na Primu

UVNITŘ TABULKA – V celodenním podílu na dospělém publiku Šlágr za poslední den v roce porazil ČT 2, Novu Cinemu i všechny tematické kanály Primy. Jen Barrandov odolal.

Doba čtení: 2 minuty

Startuje TV Písnička, dětská obdoba televize Šlágr

TÝDENNÍ REVIZE – Provozovatel televize Šlágr ohlásil na tento víkend zahájení vysílání své dětské stanice. V DVB-T jde o druhý kanál orientovaný na tuto diváckou skupinu.

Doba čtení: 5 minut