Hlavní navigace

Soud odmítl insolvenční návrh Šlágru, televize ho nepodala správně

Sdílet

Filip Rožánek 9. 9. 2021
Televize Šlágr Autor: Digizone.cz

Krajský soud v Českých Budějovicích odmítl insolvenční návrh televize Šlágr, který stanice podala sama na sebe. Provozovatel televize v návrhu uvedl, že je v úpadku, neboť má závazky vůči více věřitelům, které jsou aktuálně více než 30 dní po splatnosti, a není schopen tyto závazky plnit. 

Návrh však neobsahoval potřebné náležitosti. „Soud trvá na tom, aby i v případě, že insolvenční návrh podává dlužník, byly rozhodující skutečnosti, které dlužníkův úpadek osvědčují, řádně popsány, přičemž mezi tyto skutečnosti patří mimo jiné také naprosto konkrétní údaje o věřitelích, kteří mají za dlužníkem splatnou pohledávku, tj. jak řádné označení věřitelů (alespoň dvou), tak i vyčíslení jejich jednotlivých pohledávek, a také údaj o tom, kdy (tedy jakého data) se staly splatnými. Tyto údaje pak musí být již obsahem insolvenčního návrhu, nepostačuje přitom odkaz na listiny, které navrhovatel k insolvenčnímu návrhu připojí,“ stojí v rozhodnutí soudu.

Soud Šlágru vyčetl, že neoznačil alespoň dva své věřitele, neuvedl výše jejich pohledávek a data jejich splatnosti. Pouze odkázal na přílohu návrhu. „Je tedy zřejmé, že popis rozhodujících skutečností, které by úpadek dlužníka měly osvědčit, je v návrhu proveden nedostatečně, když z něj nevyplývá, že by dlužník měl více závazků alespoň 30 dnů po lhůtě splatnosti a nebyl schopen je plnit,“ podotýká soud.

Jakmile toto rozhodnutí nabude právní moci, může Šlágr okamžitě podat nový insolvenční návrh, který odstraní zmíněné vady. Může se také odvolat k Vrchnímu soudu v Praze. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.