Hlavní navigace

Šlágr je díky Digital Broadcasting zpět v pozemním vysílání [AKTUALIZOVÁNO]

28. 8. 2020

Sdílet

TV Šlágr Autor: Repro TV Šlágr
  • 29. 8. 22:45 – doplněna aktuální informace o obnovení terestrického vysílání

České radiokomunikace ve čtvrtek 27. srpna 2020 ukončily distribuci lidové hudební stanice Šlágr. Její signál vypnuly v DVB-T multiplexu 3 a také v DVB-T2 multiplexech 12/22 a 23.

Došlo k pozastavení poskytování služeb týkajících se vysílání Šlágr TV, a to v souladu s platnými smluvními ujednáními a právními předpisy,“ oznámila firma v oficiálním sdělení. Vysílání TV Šlágr je podle Českých radiokomunikací „pozastaveno“.

Není však moc pravděpodobné, že by se Šlágr do pozemního vysílání vrátil. Zůstává dostupný na satelitu a v nabídkách kabelových televizí. Provozovatel televize Karel Peterka ve středečním večerním pořadu „Chci vám říct“ oznámil divákům, že není schopen dostát závazkům ze smlouvy o pozemním šíření signálu, kterou podepsal. 

Distribuce signálu v pozemních multiplexech podle něj vyjde na čtyři miliony korun měsíčně, televize Šlágr ale na reklamním času získá jen 200 tisíc korun za měsíc. Důvodem špatné situace podle Peterky je, že nevyšla dohoda o obchodování reklamního času ve spolupráci s nejmenovaným velkým mediálním domem. 

Aktualizováno 29. 8. 2020: „Díky rychlé a vstřícné pomoci našich partnerů jsme začali opět vysílat přes terestrické vysílání,“ oznámila v sobotu televize Šlágr. Novým partnerem pro zemské digitální vysílání se stala společnost Digital Broadcasting. Zájemci o vysílání TV Šlágr musí znovu naladit své přijímače. Stanice od soboty vysílá v Multiplexu 24 (DVB-T2), Přechodové síti 13 (DVB-T2) a Regionální síti 7 (DVB-T).

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář se zaměřením na média. Dlouholetý účastník i pozorovatel českého mediálního cirkusu. Pracoval v Marketing & Media, Hospodářských novinách a Českém rozhlase.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).