Hlavní navigace

Soud nechá zjistit majetek televize Šlágr, poslední údaje jsou z roku 2018

28. 11. 2020

Sdílet

TV Šlágr Autor: Šlágr

Krajský soud v Českých Budějovicích stanovil předběžného insolvenčního správce televize Šlágr. Ten bude mít zatím jediný úkol: zjistit, jaký je skutečný majetek a ekonomická situace lidové hudební stanice. 

Soud k tomuto kroku přistoupil, protože televize sama nedodala žádné podklady, přestože tvrdí, že je teď její hospodářská bilance vyrovnaná anebo kladná. „Dlužník (…) prozatím setrval toliko u konstatování, že ‚údajný dluh‘ vůči navrhovateli uhradit odmítá (což je významově kategorie odlišná od schopnosti své dluhy hradit, ale ani ta nebyla dlužníkem doložena, či alespoň osvědčena),“ uvedl soudce Zdeněk Strnad.

O rozsahu majetkové podstaty si nemůže soud (ale ani žádný z věřitelů dlužníka) učinit (alespoň přibližný) obrázek ani z účetnictví dlužníka, neboť poslední účetní závěrka založená ve veřejně přístupném obchodním rejstříku je za rok 2018,“ podotkl soudce. Ten zároveň zdůraznil, že tím nepředjímá případné rozhodnutí o insolvenci.

Na okraj soudce okomentoval tvrzení televize Šlágr, že dluhy neuznává, protože prý byly smlouvy s Czech Digital Group o šíření signálu v rozporu s dobrými mravy: „Soud v tomto směru nepovažuje vyjádření dlužníka za přiléhavé, neboť jednatel dlužníka je povinen jednat s péčí řádného hospodáře, a to po celou dobu výkonu své funkce (tudíž, pokud jde o právě projednávanou věc, bylo lze očekávat již při sjednávání těchto smluv, že například prověří možné další nabídky na trhu a že tak nebude činit až poté, co smlouvy uzavře a zjistí jejich nevýhodnost).“

Předběžným insolvenčním správcem byla určena společnost ALFA insolvenční. Zprávu o majetku televize Šlágr má soudu poslat do 10 dnů.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 28. 11. 2020 12:45

  Fanny

  Říkám si, jak velkou smůlu má moderátor Jindřich Švejda. Před časem působil v rádiu Kiss Jižní Čechy, který zrušili a on musel odejít. Po nějaké době se objevil v regionální TV Jéčko, kterou po chvíli také zrušili. A teď je na Šlágru, který nejspíše také zruší..

 • 29. 11. 2020 19:26

  Trident

  To je byznys. Zapomeňte ze v tomhle oboru budete pracovat 20 let. To už neplatí ani ve veřejnoprávních médiích.

  Kam vítr tam plášť... o tom to celé je.

  29. 11. 2020, 19:27 editováno autorem komentáře

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).