Hlavní navigace

Televize Šlágr není schopná hradit závazky, podala návrh na insolvenci

Sdílet

Filip Rožánek 3. 9. 2021
Televize Šlágr Autor: Digizone.cz

Krajský soud v Českých Budějovicích dostal další návrh na insolvenci televize Šlágr. Tentokrát ho podal přímo provozovatel televize. Svůj krok vysvětlil tím, že nemá finanční prostředky na hrazení svých závazků a má více věřitelů.

Ještě v květnu se Šlágru podařilo ustát návrh na insolvenci podaný firmou Czech Digital Group. Zástupci televize tehdy doložili, že se její finanční situace zlepšuje a jedinou pohledávkou jsou dluhy za šíření signálu v DVB-T a DVB-T2, které ovšem zpochybňuje.

Od 14. června 2021 jsou však bankovní účty lidové hudební televize zablokované exekutorem. Ten vymáhá více než 19 milionů korun, které Šlágr dluží za šíření signálu v multiplexech Czech Digital Group. Na žádosti o zrušení exekuce soudní exekutor nereagoval a televize proto od června neplatí žádné závazky.

Šlágr v návrhu na insolvenci tvrdí, že situace je důsledkem „koordinovaného šikanózního postupu společností České radiokomunikace a Czech Digital Group“. Televize navrhuje soudu, aby ji poslal do konkurzu a následně byl prodán její majetek. Soud včera vyzval věřitele TV Šlágr, aby přihlásili své pohledávky.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.