Hlavní navigace

Šlágr TV: nulová činnost, na účtu čtyři miliony, dluhy 92 milionů

17. 1. 2022

Sdílet

Vysílání TV Šlágr Autor: TV Šlágr

Lidová hudební televize Šlágr dluží nejméně deseti subjektům přes 92 milionů korun. Stanice je v konkurzu, nevyvíjí žádnou podnikatelskou činnost a její majetek je minimální. Uvádí to souhrnný materiál insolvenčního správce pro Krajský soud v Českých Budějovicích. Podnikatel Karel Peterka mezitím pokračuje v provozování hudebních teleshoppingových programů přes jinou společnost a se slovenskými licencemi.

Celková výše přihlášených pohledávek je 92 396 164 Kč. Největším věřitelem je operátor Czech Digital Group, který až do srpna 2020 šířil programy Šlágru v terestrické digitální televizní síti. Po televizi vymáhá skoro 77 milionů korun. Významným veřitelem je také firma FWDS Europe, která místo Šlágru platila některé faktury, když exekutor obstavil televizi bankovní účty. Ta požaduje 5,7 milionu korun. Pohledávku přihlásil rovněž Finanční úřad pro Jihočeský kraj, jde o neuhrazenou daň ve výši 4,66 milionu koun. A o částku 2,8 milionu korun se hlásí spřízněné Peterkovo vydavatelství Česká muzika, které také uhradilo za Šlágr TV část faktur.

Jediný majetek firmy Šlágr TV, spol. s r. o. tvoří podle aktuálního výkazu 4,38 milionu Kč na bankovních účtech. Soud svolal schůzi věřitelů na 1. února 2022.

Chcete mít každé ráno v mailu přehled aktuálních článků z Lupy? Objednejte si náš mailový servis a žádná důležitá informace vám neuteče. Objednat si lze i týdenní přehled nebo také newsletter To hlavní, páteční souhrn nejdůležitějších článků ze všech našich serverů.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).