Hlavní navigace

V Pardubicích začala konference Radiokomunikace 2009

3. 11. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
3. 11. 2009

Dnes byla v Pardubicích otevřena odborná konference, která se bude ve velké míře věnovat i digitálním technologiím v éře televize a rozhlasu. V Domě kultury Dukla začíná konference Radiokomunikace 2009, v níž vystoupí několik zajímavých panelistů. Účastníci se můžou dovědět zkušenosti TV Nova s vysíláním a produkci pořadů ve vysokém rozlišení, o kterých bude mluvit Martin Knejfl ze společnosti CET 21. Jaroslava NovákováČeského telekomunikačního úřadu vystoupí na téma Rozhlasové vysílání – postup k digitalizaci a Pavel Foretník z Rádia Haná bude přednášet o digitálním vysílání ve standardu HD Radio, které lze provozovat v pásmu FM společně s nynějším analogovým vysíláním rozhlasu.

Zítra na konferenci vystoupí i Tomáš Řapek ze společnosti Teleko, která se dlouhodobě zabývá testováním digitálního rozhlasu v České republice. Konferenci pořádá vzdělávací agentura UNIT, která se zaměřuje především na oblasti elektro, radiokomunikace a telekomunikace.

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).