Hlavní navigace

V Plzni jezdí „digitramvaj“ a upozorňuje, že 30. září skončí analog

21. 8. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

21. 8. 2009

UVNITŘ FOTO Tramvaj s reklamním polepem státní informační kampaně s přechodu na digitální vysílání začala jezdit ulicemi Plzně. Na palubě této tramvaje působí navíc vyškolení promotéři, kteří rozdávají informační materiály a jsou schopní poradit v případě konkrétních dotazů, upozornil Zdeněk Duspiva, národní koordinátor televizní digitalizace.

PODÍVEJTE SE: Kdy vypnou váš analogový vysílač?

Tramvaj bude po různých trasách jezdit až do konce září, kdy dojde k vypnutí zemského analogového televizního vysílání pogramů ČT 1, Nova a Prima na hlavních vysílačích územní oblasti Plzeň, pod kterou spadá především Plzeňský a Karlovarský kraj. Přímo v Plzni se toto vypínání týká vysílačů Krašov a Krkavec. Menší televizní vysílače mohou v analogovém vysílání pokračovat až do roku 2011.

Digitramvaj v ulicích Plzně (Foto: Národní koordinační skupina pro digitalizaci)

cif-tip-téma-foto

„Digitramvaj“ je jedním z prvků státní informační kampaně k přechodu na digitální televizní vysílání. Kampaň musí podle Technického plánu přechodu, vládního harmonogramu digitalizace, běžet v každé oblasti, kde má dojít k vypnutí analogového vysílání, nejméně tři měsíce před tímto vypnutím. Cílem digitramvaje je upoutat znovu pozornost obyvatel Plzně a okolí k termínu ukončení analogového televizního vysílání, tedy k 30. září, vysvětluje Duspiva.

Národní koordinační skupina pro digitalizaci televizního vysílání, která působí při ministerstvu vnitra, už vyslala do územní oblasti Plzeň motorizované digihlídky, pro celou oblast vyšly speciální Digitální noviny a kampaň se soustředí i na regionální média. Další oblastí, kde letos dojde k vypnutí hlavních analogových vysílačů, bude 31. října Středočeský kraj.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.