Hlavní navigace

V pondělí proběhne videohovor mezi ČVUT a vesmírnou stanicí ISS. Buďte u toho!

Jan Brychta

UVNITŘ MOŽNOST REGISTRACE – První videokonferenční spojení České republiky s vesmírnou stanicí ISS se uskuteční na pražské elektrotechnické fakultě ČVUT.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

V pondělí 4. prosince v 16:40 hodin se v budově pražské Fakulty elektrotechnické ČVUT na Karlově náměstí uskuteční historicky první videokonferenční spojení s vesmírnou stanicí ISS v České republice. Stane se tak prostřednictvím projektu ESERO, jehož je Fakulta elektrotechnická partnerem. Spojení proběhne v rámci akce Voláme do vesmíru, která je primárně určena žákům a pedagogům základních a středních škol. 

Samotný program začíná ve 13 hodin a sestává se z přednášek a pokusů, zahrnujících témata vesmír, mimozemský život a fyzika. Mezi vystupujícími budou zástupci Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze, ESA nebo Akademie věd České republiky. Na závěr akce je připraveno představení skupiny ÚDiF (Úžasné divadlo fyziky) s názvem Vidět zvuk, slyšet světlo. 

WT100 tip 1

Zaregistrujte se ještě dnes

V 16:40 hodin by pak měl proběhnout videokonferenční hovor se zástupcem ISS Paolem Nespolim, trvat bude dvacet minut a probíhat bude v anglickém jazyce. Organizátor spojení David Sedláček z katedry počítačové grafiky a interakce dodal: Museli jsme splnit náročné podmínky na videotechniku a v posledním týdnu projít sérií testů spojení. Vše se nám výborně povedlo a nic nebrání úspěšnému pondělnímu spojení.

Akce se bude také živě přenášet na stránkách Fakulty elektrotechnické ČVUT a přímo na stránkách ESA Education. Program akce Voláme do vesmíru naleznete na stránce zmíněného projektu ESERO, pro zájemce je pak připraven registrační formulář