Hlavní navigace

V Praze začal JuniorCamp, intenzivní třídenní kurz pro mladé webové vývojáře

21. 8. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Vytvořením týmů a výběrem projektů, na nichž budou jejich členové pracovat, začal dnes ráno v HUB Praha programátorský „tábor“ JuniorCamp.

„JuniorCamp je pro mladé internetové nadšence, kteří se zatím nepohybují na české špičce. Naším cílem je jim pomoci, aby se na ni časem dostali,“ vysvětlil Lupě jeden z organizátorů, Vítek Ježek. „Zjistili jsme, že hodně šikovných mladých lidí nepracovalo nikdy v týmu, nepracovali na žádném projektu od začátku do konce. Proto nevědí, jak to probíhá a co se v praxi řeší.“ JunioCamp je příležitostí si tohle všechno pod vedením zkušenějších kolegů vyzkoušet.

KL24

Jedná se o první ročník akce, a tak jsou organizátoři i účastníci zvědaví, jak to celé dopadne. Průběh kempu můžete sledovat na Twitteru pod hashtagem #juniorcamp. Na webu je i podrobný program, jména školitelů a mentorů. Pokud chcete nastupující programátorskou generaci poznat osobně, jsou dveře HUBu na Smíchově až do čtvrtečního večera otevřeny i vám.

JuniorCamp je součást projektu Junior Internet, určeného tvůrcům webových projektů do 18 let. Lupa je jeho mediálním partnerem. Junior Internet organizují sami mladí lidé sdružení v neziskové organizaci Together Czech Republic.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Novinář. Zajímá se o digitální technologie a pozoruje, co s námi dělají. | LinkedIn | Twitter

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).