Hlavní navigace

V Praze začal JuniorCamp, intenzivní třídenní kurz pro mladé webové vývojáře

Petr Kočí

Vytvořením týmů a výběrem projektů, na nichž budou jejich členové pracovat, začal dnes ráno v HUB Praha programátorský „tábor“ JuniorCamp.

Doba čtení: 1 minuta

„JuniorCamp je pro mladé internetové nadšence, kteří se zatím nepohybují na české špičce. Naším cílem je jim pomoci, aby se na ni časem dostali,“ vysvětlil Lupě jeden z organizátorů, Vítek Ježek. „Zjistili jsme, že hodně šikovných mladých lidí nepracovalo nikdy v týmu, nepracovali na žádném projektu od začátku do konce. Proto nevědí, jak to probíhá a co se v praxi řeší.“ JunioCamp je příležitostí si tohle všechno pod vedením zkušenějších kolegů vyzkoušet.

Jedná se o první ročník akce, a tak jsou organizátoři i účastníci zvědaví, jak to celé dopadne. Průběh kempu můžete sledovat na Twitteru pod hashtagem #juniorcamp. Na webu je i podrobný program, jména školitelů a mentorů. Pokud chcete nastupující programátorskou generaci poznat osobně, jsou dveře HUBu na Smíchově až do čtvrtečního večera otevřeny i vám.

JuniorCamp je součást projektu Junior Internet, určeného tvůrcům webových projektů do 18 let. Lupa je jeho mediálním partnerem. Junior Internet organizují sami mladí lidé sdružení v neziskové organizaci Together Czech Republic.

Našli jste v článku chybu?