Hlavní navigace

V příštích deseti letech bude vypuštěno 1150 nových satelitů

5. 11. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Většina vypuštěných družic bude sloužit pro civilní účely, a to ať už meteorologii, monitorování přírodních zdrojů nebo stav životního prostředí.

Podle společnosti Euroconsult, která se specializuje na odvětví satelitní televize a vysílacího průmyslu, bude v následujících deseti letech vypuštěno 1150 nových družic. Firma to uvedla ve svém posledním průzkumu World Market Survey. Mezi lety 2013 a 2022 by mělo být každý rok vypuštěno v průměru 115 nových satelitů, a to ať už komerčních nebo sloužících některým vládám. V letech 2015 až 2017 by mělo být uvedeno na orbitální dráhu 140 družic každý rok, v následujících letech by pak mělo dojít ke zpomalení přibližně 100 satelitů ročně.

BRANDstorming tip2

ČTĚTE TAKÉ: Na satelitu Astra bude vysílat nekódovaný Disney Channel, v lednu ho spustí Němci

Velká většina, dvě třetiny, satelitů z celkového počtu 1150 budou sloužit pro vládní účely. Družice ale nemají fungovat pouze pro vojenské účely (špionáž) nebo ochranu, ale pro zjišťování stavu životního prostředí, monitorování přírodních zdrojů a pochopitelně i meteorologii. Povzbuzující zprávou je, že poptávka pro civilní účely má být mnohem větší než pro různé vojenské agentury. Tyto typy družici využívá omezený počet zemí. Tři čtvrtiny nově vypuštěných družic má nahradit letité satelity, které se nacházejí na orbitě. Podle průzkumu World Market Survey je komerční satelitní sektor aktuálně složen z 50 společností.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).