Hlavní navigace

V Q4 2010 se prodalo téměř 33 milionů mobilů s Androidem

Jiří Macich ml.

V posledním čtvrtletí roku 2010 se prodalo více mobilů se systémem Android, než s doposud vedoucím systémem Symbian. Uvádí to analytická společnost Canalys. Chytrých mobilů vybavených systémem Android se celosvětově prodalo 32,9 milionů kusů, z čehož 45 procent neslo značku Samsung nebo HTC. Smartphonů s dosud kralujícím systémem Symbian se prodalo 31 milionů kusů. To na Android nestačí, ovšem o rostoucím zájmu spotřebitelů o chytré telefony svědčí fakt, že i Symbian si meziročně připsal nárůst…

Doba čtení: 1 minuta

V posledním čtvrtletí roku 2010 se prodalo více mobilů se systémem Android, než s doposud vedoucím systémem Symbian. Uvádí to analytická společnost Canalys. Chytrých mobilů vybavených systémem Android se celosvětově prodalo 32,9 milionů kusů, z čehož 45 procent neslo značku Samsung nebo HTC.

Smartphonů s dosud kralujícím systémem Symbian se prodalo 31 milionů kusů. To na Android nestačí, ovšem o rostoucím zájmu spotřebitelů o chytré telefony svědčí fakt, že i Symbian si meziročně připsal nárůst celkového počtu prodaných kusů a to o 7,1 milionů zařízení. Otázkou je, jak si Symbian povede v nejbližších měsících a letech, když Nokia skočila do náručí Microsoftu a jeho systému Windows Phone 7. 

Zdroj: Yahoo News

Našli jste v článku chybu?