Hlavní navigace

V roce 2018 už nebudou televizní programy, předpovídají Britové

17. 1. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
17. 1. 2008

Více než třetina britských diváků pravidelně sleduje pořady vybírané v rámci služeb Video-on-Demand, tedy internetových „videopůjčoven“. Ze studie provedené společností Tiscali vyplývá, že 37 % Britů upřednostňuje možnost vytvořit si vlastní „televizní program“ před sledováním vysílání televizní stanice. Zájem o služby Video-on-Demand je v porovnání s loňským rokem dvojnásobný.

79 % Britů se navíc domnívá, že do roku 2018 úplně vymizí televizní programy, jak je známe nyní, a diváci si budou sami vybírat, jaké pořady a kdy chtějí sledovat. Televizní programy jsou totiž podle britských diváků příliš restriktivní.

ICTZ23

A jaké jsou nejčastější důvody, proč se Britové ke službám „videopůjčoven“ obracejí? Více než polovina díky Video-on-Demand sleduje pořady, které nestihla v řádném vysílacím čase. Jako další důvody uvádí například flexibilitu nebo možnost podívat se na pořad jindy, pokud se v televizním programu překrývá s jiným, stejně atraktivním, který chce divák shlédnout. 62 % dotázaných si pořady pouští na televizoru, 38 % pak využívá počítač.

Zdroj: www.advanced-television.com