Hlavní navigace

V Táboře bude vysílat další rádio. Kdo volný kmitočet dostane, zatím není jisté

Lukáš Polák

Neúspěšně dopadly hned dva požadavky rozhlasové skupiny Radio United Broadcasting, která je mimo jiné provozovatelem stanic Rádio 1, Radio Beat a Country Radio.

Doba čtení: 1 minuta

Obyvatelé Tábora se mohou těšit, že na jedné z volných frekvencí začne v budoucnu vysílat některá z českých rozhlasových stanic. Vyplývá to z aktuálního zápisu ze zasedání Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV), které se konalo minulý týden. Regulátor vyhlásil licenční řízení na kmitočet 99,9 MHz s výkonem 200 wattů, a to konkrétně v lokalitě Tábor-město. Podle webu Jihlavského DX klubu by mělo jít o Pražské předměstí a koordinace proběhla na základě požadavku Rádia Sázava. To už využívá kmitočty v Benešově, Pardubicích, Jablonci nad Nisou, Frýdku-Místku a Brně. V přípravě jsou další oblasti.

NEPŘEHLÉDNĚTE: VKV kmitočty Rádia Orlík opět ožijí, jeho frekvence získala Dechovka

Neúspěšně dopadly hned dva požadavky rozhlasové skupiny Radio United Broadcasting, která je mimo jiné provozovatelem stanic Rádio 1, Radio Beat a Country Radio. Signál Rádio nebude moci přesunout v Karlových Varech svůj vysílač, který bude fungovat na frekvenci 87,8 MHz, z oblasti Bohatice-Jáchymovská do výhodnější lokality, kterou specifikovalo ve své žádosti, protože Český telekomunikační úřad se v tomto případě postavil k věci negativně. Country Rádio pro změnu mělo zájem o expanzi do Jihlavy. Zde RRTV uvedla, že s touto žádostí nelze vyslovit souhlas, protože by šlo de facto o udělení nové licence.

Našli jste v článku chybu?