Hlavní navigace

V USA vzniká nová SVOD služba, dostupná by měla být i z Česka

Americká síť YouTuberů nazvaná Fullscreen spustí vlastní online knihovnu filmů a seriálů za měsíční předplatné ve výši pěti dolarů.
Jan Brychta
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Více než osm set hodin obsahu, včetně filmů, seriálů a původní tvorby, chce od 26. dubna nabízet nově vznikající SVOD služba Fullscreen. Ta doteď soustřeďovala autory natáčející pro YouTube, těch zastupuje kolem 75 tisíc a generuje tak kolem pěti miliard zhlédnutí – převážně na YouTube. Za společností stojí americký telekomunikační gigant AT&T, který obsluhuje přes sto milionů zákazníků, a mediální společnost Chernin Group.

Původní obsah dostupný na Fullscreen se bude mimo jiné skládat z komediální Electra Woman & Dyna Girl s Grace Helbigovou a Hannah Hartovou, teenagerské satiry Filthy Preppy Teen$ nebo Shane & Friends a talk show hvězdy YouTube Shane Dawsona. Ty doplní licencovaný obsah od společností Warner Bros. Television, Sony Pictures, NBCUniversal, MTV a dalších.

EBF20-tip-early-liftago-dodo-zoot-siko

Služba by měla být dostupná skrze webový prohlížeč, telefony a tablety s iOS a vybrané Android přístroje, podpora dalších by měla přibýt později. Služba bude stát 4,99 dolarů měsíčně ve všech zemích světa a bude nabízet třicetidenní zkoušku zdarma.