Hlavní navigace

V září žádná nová kritická záplata pro Windows

Jiří Macich ml.

Druhé úterý měsíce v tradičním balíčku záplat pro produkty společnosti Microsoft po delší době nepřineslo žádnou kritickou záplatu pro operační systém Windows. Softwarový gigant však vydal po jedné důležité a jedné doporučené aktualizaci. Jedna kritická záplata však přece jen včera vyšla a to pro Office resp. konkrétně pro program Publisher. Uvolněna také byla nová verze utility Malicious Software Removal Tool, která si nově poradí s trojany Bancos a Sinowal. Záplaty je možné stáhnout na webu…

Druhé úterý měsíce v tradičním balíčku záplat pro produkty společnosti Microsoft po delší době nepřineslo žádnou kritickou záplatu pro operační systém Windows. Softwarový gigant však vydal po jedné důležité a jedné doporučené aktualizaci. Jedna kritická záplata však přece jen včera vyšla a to pro Office resp. konkrétně pro program Publisher. Uvolněna také byla nová verze utility Malicious Software Removal Tool, která si nově poradí s trojany Bancos a Sinowal. Záplaty je možné stáhnout na webu Microsoft Update. Po jejich instalaci je nutné restartovat počítač. (Microsoft Security Bulletin Summary for September, 2006)

Aktualizace 12:33: Microsoft uvolnil ještě aktualizované starší záplaty ze srpna. Jde o záplaty MS06–042 a MS06–040. Obě byly v srpnu hodnoceny jako kritické.

Našli jste v článku chybu?
13. 9. 2006 12:41
Dobrý den, to je diskutabilní. Záplaty, které zmiňujete, byly vydány dříve. Nyní došlo k jejich updatu. Oficiální Security Bulletin na září uvádí vydání skutečně jen tří záplat, z nichž je kritická jen jedna pro Office. Přesto jsem pro pořádek tedy do zprávičky přidal informaci o aktualizování starších kritických záplat.
13. 9. 2006 21:27
stoural (neregistrovaný)
Hmm. Proc psat clanky o novych CPU, pametech, grafickych kartach, mobilech... vzdyt, kdo se o to zajima, si to jednoduse najde. No, docela me to pobavilo.