Hlavní navigace

Václav Klaus poskytnul ČT 24 exkluzivní rozhovor k výročí rozpadu Československa

17. 8. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Prezident bude hostem sobotního pořadu 1992: Rozpad Československa, který ČT 24 odvysílá od 22:05 hod.

Po letech odmítání vystoupí jako host v diskusním pořadu České televize prezident republiky Václav Klaus. Nepřijde ale do nedělních Otázek Václava Moravce, nýbrž do speciálního pořadu 1992: Rozpad Československa, který mapuje události z doby dělené československé federace. Zpravodajská ČT 24 jej odvysílá v premiéře tuto sobotu od 22:05 a v repríze pak hned následující den od 11:30 a 18:30 hod., informovala mluvčí ČT Michaela Fričová.

K TÉMATU: Proč nás má Václav Klaus rád? Nevím, říká moderátor Partie na Primě

„Moderátoři pořadu Martina Lustigová a Jakub Železný budou s Václavem Klausem hovořit o hlavních důvodech rozpadu Československa, o abdikaci Václava Havla, nebo o tom, proč nebylo tehdy vyhlášeno referendum. Na řadu přijdou i vzpomínky na Vladimíra Mečiara a na jeho roli při dělení tehdejší federace, diskutovat se bude i o okamžiku, od kterého už bylo jasné, že soužití Čechů a Slováků již dále není možné, a mnoha dalších tématech spojených s tehdejšími událostmi,“ přiblížila mluvčí ČT.

ebf - tip do článku - debata

ČTĚTE TAKÉ: Klausův tradiční bilanční projev vidělo na Nově 462 tisíc diváků. Vyhrál

Kromě Václava Klause v pořadu vystoupí i významní politici z té doby, například Ivan Kočárník, Ján Čarnogurský, Vladimír Dlouhý, Jan Ruml nebo Petr Pithart. Václav Klaus se diskusním pořadům ČT programově vyhýbá, netají se odporem vůči Václavu Moravcovi, který jej do svých Otázek léta marně zval. Minulý rok zavítal pouze do pořadu Před půlnocí, který ale natáčelo ostravské studio ČT.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).