Hlavní navigace

Václav Žák: Katastrofické scénáře je možné probrat „někde u flašky“

10. 4. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
10. 4. 2008

Předseda Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) Václav Žák dnes na konferenci Kulatý stůl o digitalizaci řekl, že by byl raději, aby termín pro definitivní přechod na digitální vysílání byl 10. 10. 2010, ale posun termínu je prostý. Chtěli jsme maximálně vyhovět rozumným připomínkám,“ řekl Žák. „Plné pokrytí je plánováno na 11. 11. 2011 a vypnutí dvou lokalit je naplánováno na rok 2012, upřesnil Jan Duben z Ministerstva průmyslu a obchodu.

UXD

Adolf Jílek ze Stále komise Senátu pro sdělovací prostředky řekl, že technologie předběhla naše myšlení. Projevilo se to obrovským způsobem, protože ti, kteří tomu rozumí, jsou technici, ne zákonodárci. Proto jejich návrhy narážely. Jsem rád, že diginovela prošla, udělali jsme maximum a schválili jsme ji nejrychlejší formou, jakou jsme mohli, konstatoval Jílek. Nejvíce teď má záležet na tom, aby byl schválen TPP a nikdo neměl snahu proces blokovat. Myslím si, že nikdo nebude brzdit a všichni chtějí vysílat. Jde jim také o peníze z reklamy, prohlásil optimisticky Jílek.

Předseda Rady Českého telekomunikačního úřadu Pavel Dvořák řekl, že pokud současné komerční televize nepřistoupí na TPP, bude k dispozici pouze pět pozic v multiplexu 4. Multiplex dvě ani tři nebudou k dispozici, dodal. Předseda RRTV Václav Žák s nadsázkou prohlásil, že katastrofické scénáře je možné probrat „někde u flašky“.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.