Hlavní navigace

Válka Microsoftu proti Google pokračuje. Interní video paroduje inzerát na Chrome

Daniel Dočekal

Pokud jste nezaregistrovali „Scroogled“ v posledních měsících, tak nejspíš nesledujete příliš dění (ale asi jste o nic moc nepřišli). Microsoft tvrdě vyrazil do boje proti Google. A v nejnovějším videu si už vůbec nebere servítky.

Reakce na reklamní spot „Now Everywhere“ od Google je parodické video, které natvrdo končí tím, že Google vlastně prostřednictvím Chrome zpeněžuje své uživatele. Pokud vám připadá že možná Microsoft už zachází daleko, respektive že by tohle snad ani nemělo být video z dílny Microsoftu, tak se mýlíte. Mashable získalo od Microsoftu potvrzení, že skutečně jde o interní video.

Pokud vám některá z dřívějších „Scrogled“ videí unikla, tak dva příklady:

Našli jste v článku chybu?
19. 5. 2013 9:56
JKL (neregistrovaný)

Já jenom nechápu jak z toho, že služby zdarma jsou monetizované z jejich uživatelů, může být někdo "překvapený". Normálnímu člověku to musí být jasné, jenom když vidí poměrně drahé projekty a u všeho "zdarma", "zdarma, "zdarma"...

To je snad někdo takový debil, aby si myslel, že nějaká firma bude platit tisíce zaměstnanců, provozovat mamutí servery, hledat vývojáře... A to vše jenom proto, aby mohli mít všichni Nováci zdarma to nebo ono? :-D.

Je to podobné jako když realitka vám prodá nemovito…

18. 5. 2013 22:01
Martin Prokeš (neregistrovaný)

Je to trošku jako v tom vtipu:

- mami, ať Petřík přestane tahat našeho Baryka za ocas! - ty jsi ale hodný chlapeček, že ti záleží na pejskovi a hned nahlásíš, že mu někdo ubližuje - teď ho chci tahat já!

Microsoft nás varuje před zlým Googlem, protože přece jen oni měli odjakživa monopol na čachry s daty uživatelů!