Hlavní navigace

Vánoce a Velikonoce v podání mobilních operátorů přicházejí

2. 11. 2011
Doba čtení: 6 minut

Sdílet

 Autor: 21971
Vodafone včera odtajnil, co si na Vánoce připravil pro své zákazníky. Vánoční nabídka tuzemských mobilních operátorů je tak kompletní. Čekají nás dvojnásobné FUP limity, vyšší rychlosti připojení, ale i levnější předplacenky, extra volné minuty či neomezené volání a SMS po Česku za méně než patnáct stovek měsíčně.

Vodafone na včerejší tiskové konferenci, jako poslední z tuzemských mobilních operátorů, představil svou vánoční nabídku, která má za cíl inspirovat zákazníky k tomu, aby začali využívat naplno své chytré mobilní telefony. Letošní vánoční kampaň bude netradičně velikonoční. Zapomeňte tak na loňské smrčky a připravte se na velikonoční zajíce, zpívající v televizním spotu upravenou verzi písničky Tepláky od kapely Nightwork. Velikonoce nezvolili ve Vodafonu náhodou, mají podpořit hlavní motto vánoční kampaně, které zní „S námi můžete být o krok napřed“.

Vodafone letos na Vánoce nabídne Internet v mobilu na den od pátku do neděle zdarma, u měsíčních tarifů Internetu v mobilu dvojnásobný FUP a mobilní aplikace zdarma. Kromě toho čekají na nové zákazníky u některých Tarifů na míru extra volné minuty a neomezený tarif za necelých patnáct stovek na měsíc. Pojďme si představit vánoční nabídku Vodafonu podrobněji.

Internet v mobilu na den zdarma

Pro zákazníky, kteří ještě nevyužívají některý z měsíčních tarifů Internet v mobilu, připravil Vodafone možnost využít tarif Internet v mobilu na den, pro přístup k Internetu z chytrého mobilního telefonu, v pátek a o víkendu zdarma. Standardně přijde připojení Internet v mobilu na den na 17 Kč při FUP 5 MB. Počínaje pátkem 4. listopadu až do konce ledna bude Internet v mobilu na den dostupný bezplatně v pátek, sobotu a neděli. Pokud si ale například aktivujete Internet v mobilu na den pět minut před půlnocí z neděle na pondělí, budete mít k dispozici připojení zdarma po celé pondělí.

Vodafone doufá, že se mu tak podaří zvýšit počet uživatelů chytrých telefonů, kteří budou využívat Internet v mobilu. Podle marketingového manažera Michala Markoše totiž v současné době sice 20 procent Čechů vlastní smartphone, ale 60 procent uživatelů chytrých telefonů nemá ve svém mobilu aktivován žádný datový tarif.

Internet v mobilu na den zdarma v rámci kampaně Kouzelné úterý nabízí každé úterý také T-Mobile.

Dvojnásobný FUP pro tarify Internet v mobilu

Zákazníkům, kteří mají aktivovaný některý z tarifů Internet v mobilu, zvýší Vodafone v listopadu, prosinci a lednu FUP limit. U tarifu Internet v mobilu tak dojde ke zvýšení limitu ze 150 na 300 MB, u tarifu Internet v mobilu Naplno se limit zvýší z 600 MB na 1,2 GB a konečně zákazníci s tarifem Připojení na stálo dostanou k dispozici místo 3 GB celých 6 GB na měsíc.

Tarif FUP do 31.10.2011 FUP od 1.11.2011 do 31.1.2012 Měsíční poplatek
Internet v Mobilu 150 MB 300 MB 177 Kč
Internet v Mobilu Naplno 600 MB 1,2 GB 315 Kč
Připojení na stálo 3 GB 6 GB 525 Kč*

*první tři měsíce 277 Kč

Zdali se FUP limity od února opět sníží, zatím není jasné. Pokud by podle zástupců Vodafonu došlo ke snížení FUP limitů, tak by se zřejmě snižovaly poměrně, což by podle Michala Markoše znamenalo, že by se zákazníkům převedl do února takový FUP, který v měsících s dvojnásobným FUPem v průměru za měsíc vyčerpali. O tom, jak budou vypadat FUP limity po ukončení vánoční nabídky, ale prý není ještě rozhodnuto.

Konkurenční T-Mobile v rámci své vánoční nabídky navyšuje novým i stávajícím zákazníkům FUP u tarifních balíčků Internetu v mobilu taktéž na dvojnásobek.  U smluv na dobu neurčitou platí dvojnásobný FUP limit do 31. ledna 2012. Smlouvy na dobu určitou mají limit zvýšen až do vypršení závazku balíčku.

Navýšení FUP u balíčků Internet v mobilu od T-Mobile
Balíček FUP do 31.10.2011 FUP od 1.11.2011 do 31.1.2012 (případně do vypršení závazku) Měsíční poplatek
Internet v mobilu Standard 100 MB 200 MB 139 Kč
Internet v mobilu Klasik 300 MB 600 MB 239 Kč
Internet v mobilu Premium 1 GB 2 GB 499 Kč

Konkurenční T-Mobile včera oznámil, že u všech datových tarifů, které doposud disponovaly maximálními rychlostmi 3,6 /1,5 Mbit/s, navyšuje rychlost až na 10,8 /5,76 Mbit/s. Mnoho mobilních telefonů však zatím tak vysoké rychlosti směrem k uživateli nepodporuje. Vodafone stejně jako T-Mobile nasazuje ve své 3G síti technologii HSPA+, která umožňuje stahovat data rychlostí až 21,6 Mbit/s. Do března 2012 bude podobné rychlosti umožňovat polovina 3G sítě Vodafonu.

Velikonoční ošatka aplikací

Podle Vodafonu si zákazníci kupují chytré mobilní telefony hlavně kvůli možnosti připojení k Internetu. Dalším důležitým důvodem, který hraje při rozhodování o koupi smartphonu, je možnost využití mobilních aplikací. Český uživatel smartphonu  má podle statistik prezentovaných na tiskové konferenci ve svém telefonu nainstalováno v průměru 15 aplikací, v sousedním Německu ale připadá na jeden chytrý telefon 22 aplikací. Proto se Vodafone rozhodl v následujících třech měsících nabídnout svým zákazníkům možnost stažení aplikací, a to i těch placených, o víkendu zdarma. 


Autor: Vodafone

Zákazníci si nebudou moci stáhnout jakoukoli aplikaci, výběr bude omezený na aplikace, které budou dostupné prostřednictvím aplikace Velikonoční ošatka. Ta je připravena pro majitele telefonů s operačním systémem Android, iPhony a dotykové Nokie s operačním systémem Symbian (ošatka je k dispozici ke stažení na Android Marketu, App Storu, Ovi Storu nebo na Vodafone Galerii). 

Vodafone ve své „ošatce“ v rámci jednotlivých tématických celků nabídne například hry Need for Speed a  Sims, aplikaci pro sledování výkonnosti Runtastic či čtečku Wooky. Aplikace, které jsou za běžných okolností placené, nebudou mít žádné omezení a uživatel je bude mít možnost používat i po skončení vánoční nabídky.

Neomezený tarif za 1490 Kč

Kromě snahy přilákat více uživatelů k Internetu v mobilu je z vánoční nabídky Vodafonu zřejmá i snaha získat nové zákazníky u hlasových služeb. Vodafone totiž představil tarif obsahující neomezené volání, neomezený počet SMS a Internet v Mobilu naplno za 1490 Kč měsíčně.

Tento tarifní plán postavený na zmiňovaných na balíčcích služeb je možné aktivovat od 1. listopadu do konce letošního roku. Zdali bude k dispozici po Novém roce, není zatím jasné.

Měsíční paušál ve výši 1490 Kč bude při aktivaci do 31. prosince platný i po skončení vánoční akce a to napořád. Jde přitom o velmi razantní zlevnění. Dosud si totiž mohl zákazník služby, které tarif obsahuje, „namíchat“ za 3515 Kč. V akční nabídce pak byl mix neomezeného volání a SMS plus mobilní Internet s FUP 3GB za 3094 Kč měsíčně.

Jak hodnotíte nový tarif Vodafonu obsahující neomezené volání, SMS a Internet v mobilu za 1490 Kč měsíčně?

Konkurenční O2 a T-Mobile nabízejí neomezené volání do všech sítí standardně za necelé čtyři tisíce měsíčně. T-Mobile sice v akci nabízí neomezené volání s Internetem v mobilu a 300 SMS za necelé tři tisíce měsíčně, ale pouze při uzavření smlouvy na nejméně dva roky.

Neomezené tarify
Tarif Obsahuje Měsíční poplatek
Vodafone – Neomezený tarif Neomezené volání a SMS do všech sítí v ČR a Internet v Mobilu s FUP 1,2 GB 1490 Kč
T-Mobile – Grand Plus Neomezené volání , 100 SMS a Internet v mobilu s FUP 2 GB 2992,50 Kč
O2 – NEON XXL Neomezené volání 3900 Kč

Volné minuty navíc

Nový zákazníkům, kteří si od 15. listopadu do 31. prosince pořídí jeden ze tří vybraných Tarifů na míru, zvýší Vodafone standardní počet minut na dvojnásobek. Tarif na míru za 362 Kč tak bude nově obsahovat 100 volných minut, Tarif na míru za 552 Kč 250 volných minut a Tarif na míru za 790 Kč 500 volných minut. Dvojnásobný počet minut bude platit i po ukončení vánoční nabídky, a to napořád. Součástí všech tří zmiňovaných tarifů je 50, resp. 100 volných SMS a Internet v mobilu s FUP 150 MB.

ICTZ23

Od 1. listopadu nabízí dvojnásobný počet minut u všech svých mobilních hlasových tarifů také O2. Tato výhoda se vztahuje na nově uzavřené smlouvy na dobu 24 měsíců a platí po celou dobu úvazku. Stávající zákazníci ji získají, pokud si prodlouží závazek nebo přejdou na vyšší tarif.

Kromě toho O2 snižuje ceny volání a SMS u předplacenek. Nově zákazníci zaplatí za odeslání SMS 1,50 Kč a za minutu volání do všech sítí 3,50 Kč. Noví zákazníci mohou tyto ceny využívat, jakmile si poprvé dobijí. Stávající zákazníci musí nejdřív zaslat bezplatnou SMS ve tvaru AKCE na 999 111 a potom si dobít. Aktivovat nové ceny je nutné nejpozději do 31. prosince. Nové ceny budou zákazníkům platit napořád, ovšem jen v případě, že budou svou předplacenku pravidelně každý měsíc dobíjet.