Hlavní navigace

Varovný piktogram ČT na Svatoboru, Baráku a Barvičově se objevil až dnes

7. 1. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

7. 1. 2010

Až dnes vložila Česká televize do obrazu analogového programu ČT 1 na sušickém vysílači Svatobor a klatovském Baráku, a do obrazu analogové ČT 2 na klatovském Baráku a brněnském městském vysílači Barvičova varovný piktogram, který oznamuje blížící se termín vypnutí jejich vysílání. Sdělil to Štěpán Janda z tiskového odboru ČT.

CO SE BUDE VYPÍNAT: Územní oblast Sušice, Územní oblast Brno

Původně chtěla ČT varovný piktogram na všechny zmíněné vysílače umístit už včera. Zařazení piktogramu a textové lišty na vysílači Brno-město – Barvičova (a tím pádem i na závislém převaděči Lelekovice) se oproti pracovnímu termínu nakonec posunulo na dnešek. Stejně tak od dnešního odpoledne bude piktogram vložen na vysílače Sušice – Svatobor a Klatovy – Barák, dodal Janda pro server DigiZone.cz.

KL22_nominace

Analogová ČT 2 na brněnském vysílači Barvičova se odmlčí v noci z 31. ledna na 1. února, veškeré analogové televizní vysílání z vysílačů Barák u Klatov a Svatobor u Sušice v noci z 28. února na 1. března. Česká televize bude v průběhu ledna informovat o řešení na Svatoboru a Baráku závislých analogových převaděčů. Ty nyní vzhledem k jedinému reálnému technickému řešení přebírají vysílání ČT 1 či ČT 2 včetně piktogramu, uvedl Štěpán Janda.

Některé z těchto vysílačů malého výkonu zůstanou ještě i po 28. únoru krátkodobě v provozu, ostatní budou vypnuty. Podrobnosti budou k dispozici v druhé polovině ledna, dodal mediální zástupce ČT.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.